Армія Азербайджану повинна бути готова до операції з визволення окупованих Вірменією земель, заявив президент республіки, верховний головнокомандуючий Ільхам Алієв.
"Азербайджан живе в умовах війни. Війна ще не завершена, завершено лише перший її етап. Азербайджанська армія повинна бути готова в будь-який момент звільнити окуповані землі", - заявив Алієв, приймаючи військовий парад у Баку.
Президент висловив жаль, що переговори з Вірменією щодо мирного вирішення карабахської проблеми не дають результату, і в цих умовах Азербайджан змушений нарощувати свою військову міць.
За словами Алієва, споконвічною азербайджанською землею є не тільки окупований нині Нагорний Карабах і райони навколо нього, але і територія нинішньої Вірменії. "Азербайджанська держава і народ ніколи не дасть можливості створення на своїх землях другої вірменської держави", - підкреслив він.
Глава держави зауважив, що проблема окупації азербайджанських земель не вирішується вже довгий час, під час військової агресії проти мирних громадян республіки з боку Вірменії були здійснені етнічні чистки, геноцид в Ходжалі.
"Ми намагатимемося якомога швидше вирішити конфлікт мирним шляхом. Переговори тривають. Але військовий потенціал зміцнює наші позиції", - заявив він.
Алієв зазначив, що добре оснащена технічно, з високим рівнем дисципліни азербайджанська армія є найсильнішою не тільки в регіоні, але виділяється у світовому масштабі, є гарантом безпеки і незалежної політики країни. "Армія захищає наш вибір, нашу незалежну політику", - сказав він.
"Сьогодні азербайджанська армія у змозі виконати будь-яке поставлене перед нею завдання", - заявив глава держави.
Президент сказав, що сьогодні в Азербайджану немає жодного невирішеного завдання, крім проблеми окупації частини території, але нарощування військової могутності та економічного потенціалу, продовження збереження Вірменії в ізоляції від регіональних процесів дозволить вирішити і це питання.
"Упевнений, що ми незабаром досягнемо бажаного й відновимо історичну справедливість", - заявив він.
В результаті збройного конфлікту з Вірменією через Нагірний Карабах Азербайджан втратив контроль над ним і - повністю або частково - сімома прилеглими до нього районами. Цей регіон проголосив незалежність у 1991 році. У Баку спробували повернути контроль над ним, але зазнали невдачі. У 1994 році за посередництва Росії Азербайджан, Вірменія і невизнана Нагірно-Карабахська Республіка підписали тристоронню угоду про припинення вогню, яка в останні роки періодично порушується.
Переговори з мирного врегулювання конфлікту ведуться досі. Азербайджан наполягає на збереженні своєї територіальної цілісності, Вірменія захищає інтереси невизнаної республіки, оскільки НКР не є стороною переговорів. !zn
Читайте також:
Азербайджан виставив Вірменії багатомільярдний рахунок за "окупацію"
Вірменія посилює охорону на кордоні з Азербайджаном
Азербайджан готується до війни з Вірменією за Нагірний Карабах
Азербайджан протестує проти поїздок європарламентарів у Нагірний Карабах