Починаючи з п'ятниці, 19 лютого, Австрія буде щодня приймати тільки 80 заяв про надання притулку, а право на транзитний проїзд будуть отримувати не більше 3200 осіб.
Австрія стала одним з основних перевалочних пунктів для біженців, які прагнуть отримати політичний притулок у Німеччині.
Австрійський міністр внутрішніх справ Йоханна Мікль-Ляйтнер заявила, що у Вени немає іншого вибору, оскільки загальноєвропейський шлях виходу з поточного міграційного кризи ще не знайдений.
"Зміцнення наших кордонів до тих пір, поки не буде створений єдиний європейський план дій, – це питання здорового глузду. Я вважаю, що ми зобов'язані забезпечувати для наших громадян в Австрії безпеку, порядок і високу якість життя", - заявила Микль-Ляйтнер.
"Ми не можемо впоратися з такою кількістю прохань про притулок, яке ми отримали у минулому році. Тому ми накладаємо обмеження на потік біженців. Ще один крок – введення денних квот", - додала міністр.
Нагадаємо, під час дискусії в Давосі, присвяченому міграційній кризи ЄС, європейські політики наголосили, що біженці з Близького Сходу і Північної Африки використовують країни Південної і Центральної Європи як транзитні. Більшість мігрантів намагаються потрапити до Німеччину, Австрію, Швецію − держави з вищими соціальними стандартами.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою фіксує політичні розбіжності, наголошує у статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Європу накриває вал нелегальної міграції" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".