У понеділок, 18 січня, глава МЗС Австрії Себастьян Курц закликав вжити заходів, які обмежать кількість в'їжджають в країну біженців. За його словами, минулорічна ситуація, коли Австрія прийняла близько 90 тисяч мігрантів, не повинна повторитися в цьому році.
Курц вважає, що така кількість біженців сильно перевантажує країну, тому необхідно встановити верхній ліміт. За словами політика, ще одна проблема полягає в тому, що більшість шукачів притулку подають заявки лише в певних країнах, таких як Австрія, Німеччина або Швеція.
Глава МЗС Австрії додав, що, якщо зараз країни Євросоюзу почнуть закривати свої кордони або встановлювати верхню планку з прийому біженців, це може стати імпульсом для вирішення проблеми в Європі.
Повідомлялося, що число біженців у всьому світі досягло в минулому році 244 млн осіб, що на 41 % більше, ніж у 2000 році. Згідно з доповіддю ООН, кількість людей, які добровільно чи вимушено переселилися в іншу країну, збільшилася з 2000 року на 71 млн чоловік.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для ZN.UAОлексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".