Австрія і Німеччина закликали провести на наступному тижні спеціальний саміт ЄС з врегулювання кризи з мігрантами, повідомляє Радіо Свобода.
Під час виступу в Берліні на спільній прес-конференції з канцлером Австрії Вернером Файманом, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін і Відень не можуть самотужки впоратися з напливом біженців.
"Проблему міграційної кризи можна вирішити тільки спільними зусиллями країн-членів ЄС. Всі держави Євросоюзу несуть відповідальність за це, і ось чому ми погодилися на наступному тижні провести спеціальний саміт ЄС з міграції. Голова європейської ради Дональд Туск розгляне цю пропозицію", – зазначила Меркель.
У вівторок міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр закликав до введення фінансових санкцій відносно країн-членів Євросоюзу, які відмовляються приймати біженців. За його словами, необхідно домовитися про те, як чинити тиск на ці держави. Мезьєр зазначив, що ці країни часто отримували значні фінансові кошти зі структурних фондів ЄС і запропонував скоротити розміри виплат для них.
Як відомо, ФРН є головною метою мігрантів, які щоденно тисячами прибувають до Європи. 5 вересня Німеччина і Австрія погодилися пустити біженців на свою територію. Дане рішення було ухвалене після переговорів Вернера з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном за участю канцлера Німеччини Ангели Меркель.
У 2015 році Німеччина прийме 1 мільйон біженців. Цей наплив буде наймасовішим за весь час існування країни. Приплив біженців змусив владу країни відновити прикордонний контроль на кордоні з Австрією.
Сьогодні також стало відомо, що Рада ЄС не розподілив 120 тисяч біженців по країнах Євросоюзу, однак майже всім країнам ЄС вдалося домовитися про розподіл 40 тисяч біженців, які тисячами прибували по морю в Італію і Грецію. Данія і Великобританія в розподілі біженців з цієї домовленості не беруть участь.
Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".