Глава австралійського Міністерства закордонних справ Маріз Пейн заявила, що ситуація з безпекою в Україні залишається непередбачуваною, але Австралія не надаватиме військової допомоги, передає «Інтерфакс-Україна». Проте, за її словами, Австралія готова допомогти в іншій сфері.
«Ми сказали, що не братимемо участі — не братимемо участі у військовій допомозі», – заявила Пейн в інтерв'ю ABC Radio, опублікованому Міністерством закордонних справ Австралії 25 січня.
Водночас глава МЗС зазначила, що Австралія готова надати Україні допомогу у питанні забезпечення кібербезпеки та протидії новим можливим атакам.
«На Україну вже були скоєні серйозні кібератаки, які, як передбачається, виходять із потенційно російських джерел. І, щоб бути ясним, це виклик, з яким вони боролися протягом деякого часу. …Австралія, безумовно, тісно співпрацює з партнерами в міжнародній спільноті, у тому числі вже з Україною, з питань кіберстійкості та кібербезпеки, і якщо Австралія може допомогти цьому, ми це зробимо», – заявила міністр.
За словами Маріз Пей, Австралія та її союзники в міжнародній спільноті мають «дуже чіткий і потужний сигнал» для президента РФ Владіміра Путіна.
«Ми закликаємо Росію вжити заходів для деескалації ситуації. …. Ми глибоко стурбовані нарощуванням військової могутності на кордоні з Україною… Така поведінка є абсолютно неприйнятною для авторитарних режимів», – заявила міністр.
Глава австралійського МЗС вказала, що зараз розглядається питання щодо розширення санкцій. Зокрема, такий сценарій обговорювали з міністром закордонних справ та міністром оборони Британії минулого тижня.
«Вони є потенційним інструментом, який Австралія може використовувати спільно з однодумцями, щоб показати і висловити дуже серйозне занепокоєння з приводу такої агресивної поведінки… Ми закликаємо Росію вжити заходів щодо деескалації ситуації», – наголосила Пейн.
Напередодні стало відомо, що Австралія, як і ще кілька країн, розпочала відправлення членів сімей австралійських дипломатів із Києва. При цьому уряд Австралії заявив, що «консульські послуги та можливості з надання консульської допомоги австралійцям можуть бути обмежені у зв’язку з місцевими обставинами».
Погрозою відкритого вторгнення Москва перетворила рутинну «кризу в і навколо України» на гостру проблему європейської безпеки. Американські дипломати скористалися такою подачею для згуртованості колективного Заходу у протидії РФ. Докладніше читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва» у ZN.UA.