Авіакатастрофа МАУ: МЗС Канади підтвердив передачу "чорних скриньок" у Париж

Поділитися
Авіакатастрофа МАУ: МЗС Канади підтвердив передачу © "Главком"
Під час розшифровки бортових самописців в Парижі також будуть присутні чиновники з Ради з транспортної безпеки Канади.

"Чорні скриньки" збитого над Іраном українського літака "МАУ" вже доставлені в Париж, повідомив міністр закордонних справ Канади Жан-Філіп Шампань Twitter. Він також зазначив, що вранці 20 липня "ящики" доставлять в Бюро з розслідування і аналізу безпеки цивільної авіації. 

За словами глави МЗС Канади, під час розшифровки бортових самописців також будуть присутні чиновники з Ради з транспортної безпеки Канади.

"Ми отримали підтвердження, що "чорні ящики" рейсу № PS752 прибули в Париж, де їх, як очікується, доставлять у Бюро з розслідування і аналізу безпеки цивільної авіації завтра вранці на аналіз. Чиновники з Ради з транспортної безпеки Канади також будуть присутні", - написав Франсуа-Філіп Шампань.

Раніше повідомлялося, що влада Ірану погодилася передати у Францію для розшифровки бортових самописців літака «Міжнародних авіаліній України» рейсу PS752. 

Однак за словами оглялача відділу міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка, до тверджень представника Ірану слід ставитися з обережністю.

«Іранці вже не раз заявляли про свою готовність передати «чорні ящики» збитого українського літака для розшифровки або в Україну, або у Францію. Але свої обіцянки Іран не дотримав, затягуючи з розшифровкою бортових самописців «Боїнга". Те, що Тегеран планує передати бортові самописці для розшифровки у Францію — в інтересах Києва. У Франції, на відміну від України, є технічні можливості для розшифровки «чорних ящиків» «Боїнга».

Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.

Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Детальніше про те, що відбувається навколо розслідування катастрофи рейсу PS752, читайте в статті Володимира Кравченка "Ігри з "чорними скриньками" для ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі