"Мене і весь уряд сильно насторожує, що свобода преси і слова принижується знову і знову", – сказала голова німецького уряду, коментуючи затримання не менше десятка журналістів і керівників газети Cumhuriyet у середу, 2 листопада.
Меркель назвала переслідування працівників медіа "сумною тенденцією", а також висловила сумнів, що в Туреччині дотримуються принципів верховенства права.
Канцлер підкреслила, що це питання буде "грати центральну роль" під час розгляду заявки Туреччини на членство в Євросоюзі, повідомляє AFP.
Напередодні турецькі правоохоронці затримали редактора опозиційного видання Cumhuriyet Мурата Сабунчу, а також провели обшуки за місцем проживання у керівництва та журналістів цієї газети, яких підозрюють у зв'язках з "Робочою партією Курдистану" і прихильниками проповідника Фетуллаха Гюлена.
Через спробу перевороту, в ході першої хвилі чисток, не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнені або відсторонені від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецька влада вважають недостатньо лояльними президентові Ердогану.
Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана для DT.UA.