Арешт активів Росії в ЄС може бути початком світового "полювання" - Wyborcza

Поділитися
Арешт активів Росії в ЄС може бути початком світового
В усьому світі можуть почати арештовувати російські рахунки, літаки і компанії через небажання Кремля виконати вирок ЄСПЛ.

Вчора у Москві дізналися дві надзвичайно неприємні новини. Перша з них – це те, що 28 країн Євросоюзу продовжили дію санкцій проти Росії до січня. І всі листи Володимира Путіна колишньому канцлеру Німеччини Гельмуту Колю, а також спроби змусити Грецію погубити спільну позицію ЄС зазнали невдачі.

А друга неприємна новина прийшла з Бельгії, де судові пристави арештували російську державну власність в країні. Про це сьогодні пише Вацлав Радзівінович на сторінках Gazeta Wyborcza.

Усі російські банки, компанії і навіть власність Російської православної церкви потрапили під арешт. Недоторканим лишилося лише майно дипломатичних представництв.

При цьому він зауважує, що це може були лише початком "глобального полювання" на російські активи. Так Москві доводиться розплачуватися за небажання виконувати рішення ЄСПЛ у справі щодо компанії ЮКОС, яку Володимир Путін "розкулачив і роздав її майно своїм друзям".

"Мені було цікаво, як дві паскудні новини розкаже російська пропаганда глядачам. Досвід підказував мені, що новини про санкції могли б подати як тріумф. Росіяни б дізналися, що європейці, попри погрози, не наважилися посилити жорсткі санкції і лише їх продовжили. Але я помилився. Ані про продовження санкцій, а ні про арешти російської власності росіяни не почули зі своїх телевізорів", - пише Радзівінович.

Головною новиною вечірнього випуску на російському телебаченні стало вручення нобелівської медалі в Москві.

Напередодні, 17 червня, за винятком диппредставительствв Бельгия заарештувала російські установи у зв'язку зі справою ЮКОСа.Крім того, 18 червня Франція заарештувала майно Russia Today російського державного телеканалу .

У Росії на це відреагував помічник президента РФ Андрій Білоусов, який заявив, що рішення про арешт держактивів в Бельгії не стало несподіванкою, Росії готуються до можливості повторення і в інших країнах. Він також додав, що Росія відмовляється платити по справі ЮКОСа, незважаючи на арешти.

"Справа ЮКОСа" - так називають події, які почалися в 2003 році, вони пов'язані з кримінальним переслідуванням основних співвласників російської нафтової компанії "ЮКОС" Ходорковського і Лебедєва, ряду співробітників компанії та афілійованих з нею організацій, а також процедури банкрутства компанії "ЮКОС"в результаті донарахування їй значної суми податків за минулі періоди.

Одним з результатів судових розглядів стало рішення Третейського суду в Гаазі, який зобов'язуєРосію виплатити 50 млрд доларів власникам ЮКОСа в якості відшкодування збитку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі