Комітет постійних представників країн-членів Європейського союзу схвалила продовження економічних санкцій проти Росії до січня 2016 року, повідомляють агентства Reuters, Bloomberg та Інтерфакс з посиланням на свої джерела в Євросоюзі.
За словами джерела, було погоджено продовження санкцій проти Росії на півроку, щодо окупованого Криму - на рік.
При цьому джерело підкреслило, що було прийнято рішення про продовження санкцій, а не про їх посилення.
Формальне рішення про продовження санкцій щодо Росії на півроку буде прийнято на черговій зустрічі глав МЗС ЄС, яка відбудеться 22 червня 2015 року в Люксембурзі.
Як повідомляло напередодні видання WSJ, рішення про продовження санкцій планується прийняти в технічному порядку, тобто без додаткового обговорення.
Також повідомлялося, що США і ЄС підготували новий пакет санкцій відносно Росії, який, за словами західних лідерів, буде прийнятий в разі ескалації конфлікту в Донбасі. За інформацією CNN, нові санкції вдарять по фінансів, енергетики та оборони Росії.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.
Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.
Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений.
Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.
У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.