Антиукраїнські заяви Угорщини ідуть в розріз з політикою Польщі - Rzeczpospolita

Поділитися
Антиукраїнські заяви Угорщини ідуть в розріз з політикою Польщі - Rzeczpospolita Для Польщі антиукраїнські меморандуми в дусі угорського були б шкідливими. © Радіо Польща
Меморандум Будапешта вказує на різні стратегічні цілі, які перед собою ставлять польський і угорський уряди.

Відносини між урядами Польщі і Угорщини нагадують стару арабську приказку про те, що у верблюда свої плани, а у погонича - свої. Але попри це, вони йдуть в одному напрямку. Угорський меморандум про ситуацію в Україні, переданий НАТО, став найкращим доказом того, що у стратегічних питанням країни мають зовсім різний порядок денний. Якщо навіть уряди Польщі і Угорщини однаково мислять в категоріях "світу після Євросоюзу", то неочікуваний угорський меморандум, який повторює тези Росії, чудово демонструє, що в кого в голові. Про це на сторінках Rzeczpospolita пише польський історик і політик Павел Коваль.

Будапешт, напевне, за таких умов поставив би ребром питання угорської меншини. І отримав би в цьому підтримку Росії. Для Польщі ж "світ після ЄС" означав би зміцнення співпраці зі США і Великою Британією.

Не важливо, чи правильно Угорщина оцінює ситуацію меншин в Україні. Важливо, що тези Будапешта ідуть в розріз з польською закордонною політикою, якої Варшава дотримувалася останні три десятиліття. В Угорців є вибір: Захід або Росія. Для Польщі така альтернатива означала б втрату суверенності.

"Настав час, щоб польські "чарівники-реалісти" написали собі на дверях: "Польща - не Угорщина", - і дивилися на цей напис кожного дня, як молодь в давніх церковних школах щодня читала напис: "Бог тебе бачить". Угорщина собі може дозволити гострі ігри з Вашингтоном. А Польща багато втратила б через такі вибрики", - пише Коваль.

Раніше видання Gazeta Prawna писала, що Угорщина може спробувати схилити Польщу на свій бік у конфлікті з Україною. Видання підкреслює, що риторика Орбана про те, що Україна нібито стала провальною державою, дуже схожа на ту, яку Росія поширює після української Революції Гідності. Це ставить Польщу в складне становище.

Нагадаємо, 25 травня Угорщина, яка вже тривалий час блокує засідання комісії Україна-НАТО, направила до штаб-квартири НАТО документ, у якому пропонує переглянути політику співпраці з Україною. Документ під назвою "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО стосовно України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі