Американські союзники та вороги випробовують Байдена — The Washington Post

Поділитися
Американські союзники та вороги випробовують Байдена — The Washington Post © mjayit.blogspot.com
Те, як Байден відреагує на тиск задасть тон його президенству.

Як і більшість президентів, новий американський лідер Джо Байден починає свій шлях на посаді, рішуче зосередившись на внутрішній політиці. Але не можна просто ігнорувати ситуацію на міжнародній арені. Інші країни також намагаються «привернути увагу» Байдена, випробовуючи можливості нового президента США, пише The Washington Post.

Чи стане Байден рішучим президентом, або ж буде легко піддаватися впливу – саме це питання цікавить як американських союзників, так і ворогів США, особливо на Близькому Сході. Це регіон, відносно якого новий лідер прагне трансформувати американську зовнішню політику, але зробити це буде непросто. Він повинен прийняти важкі рішення найближчим часом, особливо щодо Афганістану.

Три головні союзники США в регіоні - Ізраїль, Єгипет та Туреччина наразі сигналізують про невдоволення адміністрацією Байдена. Багато ізраїльтян були засмучені тим, що Байден не зателефонував прем'єр-міністру Беньяміну Нетаньяху одразу після вступу посаду.

Колишній посол Ізраїлю в ООН, а нині голова міжнародної організації партії "Лікуд" Денні Данон навіть написав публікацію у Twitter, щоб висловити своє невдоволення. Сам Нетаньяху лише 11 січня видалив фотографію з колишнім американським президентом Дональдом Трампом зі свого Twitter. У нього були дуже приязні відносини з Трампом. Американсько-ізраїльський союз буде продовжуватися, адже два лідери нарешті провели переговори, але Байден сигналізує, що він не буде таким м’яким до Нетаньяху, як був Трамп.

Тим часом президент Туреччини Реджеп Ердоган критикує США за нібито підтримку курдських бойовиків, які стратили 13 турецьких заручників на півночі Іраку. Доволі важко звинувачувати США в підтримці Робітничої партії Курдистану, яку Вашингтон визначив терористичною організацією. Ердоган намагається спроектувати внутрішній гнів Туреччини і встановити умови своїх відносин з новим президентом США. Однак можна припустити, що Байден, швидше за все, буде більш жорстким до Ердогана, ніж Трамп.

Так само з лідером Єгипту Абделем Фатах аль-Сіссі, якого Трамп називав «своїм улюбленим диктатором». Зараз Абдель Фатах аль-Сіссі, схоже, також випробовує Байдена, заарештувавши шістьох родичів єгипетського дисидента, який наразі мешкає у Північній Вірджинії. Байдену доведеться реагувати на такий тиск - можливо, погрожуючи утримати допомогу з боку США. Акцент Байдена на правах людини вже приносить свої плоди: Саудівська Аравія звільнила кількох політичних в'язнів з моменту вступу нового президента на посаду.

Вороги ставлять навіть більш жорсткі випробування для Байдена, ніж союзники. У понеділок на американській базі на півночі Іраку сталася ракетна атака, внаслідок чого американський військовослужбовець був поранений та загинув цивільний підрядник. Шиїтське угрупування взяло на себе відповідальність за атаку, але є підозри, що справжнім винуватцем був саме Іран.

Тегеран хоче, щоб санкції США були скасовані як умова відновлення ядерної угоди, з якої Трамп вийшов у 2018 році. Але представники Байдена заявляють, що Іран повинен виконати вимоги угоди до того, як санкції пом'якшаться. Іран своєю чергою посилює тиск на США, розширивши збагачення урану і погрожує заборонити міжнародним інспекторам планові ядерні перевірки в країні.  

Напади з боку довірених груп в Іраку або навіть в Африці - можуть стати ще одним способом для Тегерану тиснути на США. Байден повинен надіслати рішучий сигнал іранцям, щоб вони не перетинали межу, якщо дійсно хочуть відновлення угоди. Крім того, Байден повинен показати, що вбивство американських військових не залишиться без покарання.

Крім того, є ще таліби. Попри участь у мирних переговорах, група виявляє більший інтерес до завоювання, ніж до компромісів. Талібів звинувачують у серії гучних терактів у Кабулі. Також є інформація, що група розміщує свої сили, щоб навесні розпочати масштабний штурм по всій країні.

Згідно з умовами угоди Трампа з талібами, підписаної минулого року, американські сили вже були скорочені до 2500 і повинні бути повністю виведені до 1 травня. Талібан не дотримувався умов, також група відмовилася розірвати зв’язки з Аль-Каїдою. Планований наступ, здається, має на меті надіслати повідомлення Байдену про те, що афганський уряд приречений і Сполученим Штатам краще не втручатися, якщо Америка не хоче зазнати більшої кількості жертв у програшній справі.

Якщо Байден все-таки масово виведе війська з Афганістану, існують прогнози, що це призведе до "розпаду афганської держави" та "відновлення терористичної загрози для США". Двопартійна комісія рекомендує збільшити сили США до 4500, а не скоротити їх до нуля. Байден повинен скористатися їх порадою.

Весь світ спостерігає, як Байден реагує на такі ранні випробування. Його відповідь задасть тон усьому його президентському терміну. Байдену слід уникати занадто глибокого «втручання» на Близький Схід, але при цьому новий американський президент також повинен показати, що він самостійно приймає рішення, не піддаючись на тиск, інакше провокації будуть лише продовжуватися, резюмує видання.

Після чотирьох років хаотичного президенства Дональда Трампа та його «одержимості» Іраном адміністрація нового лідера США Джо Байдена зробила перші кроки, щоб виправити помилки, які допустив Трамп у політиці стосовно Близького Сходу. Відносини США з рештою країн регіону також потребують перезапуску. Але Байден не зможе швидко «перезавантажити» політику США щодо Близького Сходу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі