Видання Foreign Policy внесло у свій щорічний список "Світових мислителів" російського президента Володимира Путіна, номінувавши його на звання "Світового пропагандиста".
"Для Путіна Росія визначається не своїми нинішніми кордонами, а загальною культурою, мовою і історією росіян. Доля його держави - і до біса територіальний суверенітет інших країн - об'єднати їх. Така ідеологія вплинула і на внутрішню політику цього сильного лідера: Путін придушив своїх політичних суперників, неурядові організації та меншини в ім'я захисту так званих російських цінностей від західних ліберальних надмірностей та інших сил", - зазначають автори рейтингу.
На думку журналістів, Путін, на тлі "розширення НАТО і посилення економічних зв'язків між колишніми радянськими державами і Заходом" вважає себе рятівником Росії.
При цьому ідеологом "російського експансіонізму" Foreign Policy називає Олександра Дугіна, російського філософа-націоналіста, який пророкує Росії роль "нового Риму" та зберігача цивілізації.
"Після анексії Криму ідеї Дугіна отримали нове життя. Його називають "мозковим центром", що стоїть за цим захопленням. Дугін з тих пір заявляв, що Південна і Східна Україна - або Новоросія - "благає" про втручання Москви. Він тісно пов'язаний з командиром сепаратистів Ігорем Стрєлковим і, за деякими повідомленнями, давав вказівки сепаратистам", - стверджує журнал.
Олександра Бородая видання вважає одним з архітекторів терористичної "ДНР" у Донбасі.
"Бородая описували як "Карла Роува російського імперіалізму", що вийшов з групи ультранаціоналістів, чиїм "духом часу" (zeitgeist) - ідеєю Великої Росії - просякнутий Кремль. Його критики наполягають на тому, що він тісно пов'язаний з російською розвідкою - заява, від якої він відмахується, не заперечуючи", - пише видання. Хоча Бородай і покинув пост прем'єр-міністра ДНР", він допоміг ДНР "стати на ноги", вважають журналісти.
Примітно, що в одну категорію з Путіним, Дугіним і Бородаєм потрапили джихадисти халіф ИГИЛ Абу Бакр аль-Багдаді і лідер бойовиків "Боко Харам" в Нігерії - Абубакар Шекау.
З українців в список в категорії "Ті, хто кидає виклик" потрапила журналістка Тетяна Чорновол. Американське видання відзначило історію з її побиттям після появи публікації статті про особняк тодішнього глави МВС Віталія Захарченко.
"З обличчям, понівеченим до того, що її неможна було впізнати, Чорновол безстрашно нападала на Віктора Януковича - ще один предмет її розслідувань - звинувачуючи його в замаху, і заявила, що напад не змусить її відмовитися від полювання на чиновників-корупціонерів", - відзначає ForeignPolicy.
Також у категорію "Адвокати" потрапила ще одна активістка Майдану - Ганна Гопко (зараз - майбутній депутат Верховної Ради від "Самопомичи"). Її журналісти відзначили за лобіювання в українському парламенті пакету антикорупційних законів.