Західні ЗМІ, підсумовуючи результати саміту "Великої двадцятки", відзначають вкрай холодний прийом, який влаштували президенту Росії Володимиру Путіну лідери західних країн.
Американський Bloomberg відзначає, що Путін весь саміт повторював "мантру" про те, що говорити треба з київською владою, а не з ним. Але західних лідерів це не збентежило.
"Я думаю, я потисну вам руку, але я можу вам сказати лише одне: йдіть з України", - заявив Путіну прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер. Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков сказав, що розмова була "в рамках пристойності".
При цьому видання відзначає, наскільки подібний прийом контрастував з атмосферою на саміті БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР), в якому Путін теж брав участь.
"За всім цим галасом навколо тиску G-20 на Путіна пройшло непоміченим те, що тільки "англосфера" протестує і обзиває Путіна різними словами", - зауважує Кирило Нуржанов, фахівець з російської і євразійської політики Австралійського національного університету.
"На зустрічі БРІКС Росію зустріли зі схваленням, щоправда, не стосовно українського питання, але в області економіки все було як звичайно, і Росію прийняли. Якщо метою західних лідерів була економічна ізоляція Росії, то у них нічого не вийшло. Путін анітрохи не змінить свою поведінку", - вважає експерт.
International New York Times зазначає, що президент США Барак Обама на саміті зробив одну з найбільш різких заяв щодо дій Росії в Україні.
"Ми б дуже твердо стоїмо за необхідність дотримання основних міжнародних принципів. Один з цих принципів свідчить, що ви не можете вторгатися в інші країни і фінансувати "альтернативну" владу, підтримуючи її таким чином, щоб зруйнувати країну, яка має механізми для демократичних виборів", - підкреслив Обама.
Проте, зазначає видання, і після зустрічі з європейськими лідерами, все ще неясно, чи готові західні союзники "переварити" ще одну хвилю санкцій. "В даний момент санкції, які ми запровадили, кусаються досить добре", - сказав американський президент.
Як відзначає The West Australian, під час саміту британський прем'єр Девід Кемерон зійшовся з Путіним у 50-хвилинній дискусії, яку дипломатичні чиновники стримано описали як "жорстку".
"Сенс зустрічі і привід для зустрічі полягають у тому, що ці питання (загибель майже 300 людей у катастрофі Боїнга над Донбасом - ред.) мають значення, і дуже важливо, щоб Росія розуміла, що поставлено на карту, і отримала дуже чітке послання", - цитує Камерона австралійське видання.
Крім того, канцлер Ангела Меркель заявила, що ЄС розглядає нові санкції проти Росії.
"Єдине полегшення для Путіна настало тоді, коли коала обняла його під час фотосесії", - іронічно підсумували австралійські журналісти.