Америка не готова до великої війни — двопартійна комісія

Поділитися
Америка не готова до великої війни — двопартійна комісія © EPA-EFE/ZURAB KURTSIKIDZE
Країна не усвідомлює небезпек, що чекають на неї попереду, і витрат на підготовку до них.

Військова позиція Америки підривається. Про це йдеться у звіті, опублікованому 29 липня двопартійною комісією, якій Конгрес доручив ретельно проаналізувати Стратегію національної оборони адміністрації Байдена, документ, опублікований два роки тому.

У 2018 році попередня подібна комісія попереджала, що Америка "може зіткнутися з труднощами, щоб виграти або, можливо, програти війну проти Китаю або Росії". Цього разу формулювання більш жорсткі. Загрози для Америки, включно з "можливістю великої війни в близькому майбутньому", є найсерйознішими з 1945 року, йдеться в доповіді. Країна не тільки не усвідомлює їхнього масштабу, але й не готова відповісти на них, пише журнал The Economist.

Згідно зі звітом, найсерйознішою проблемою для США є Китай. Країна "випереджає" Америку не лише за розміром, але й за "можливостями" своїх збройних сил, а також за обсягами оборонного виробництва, і, ймовірно, перебуває на шляху до досягнення своєї мети — вторгнення на Тайвань до 2027 року, стверджує комісія.

Росія викликає менше занепокоєння, але, все ще становить серйозну загрозу. У звіті також зазначається, що Америці слід збільшити свою присутність у Європі до рівня повного бронетанкового корпусу. Це має супроводжуватися додатковими засобами, такими як протиповітряна оборона та авіація. 

"Ці загрози посилюються політичним і військовим зближенням між Китаєм, Росією, Північною Кореєю та Іраном, включаючи передачу озброєнь, технологій і досвіду ведення бойових дій. Це створює "реальний ризик, якщо не ймовірність, — зазначає комісія, — що конфлікт в будь-якому місці може перерости в глобальну війну", — повідомляє журнал.

Крім того, комісія не закликає повернутися до призову, від якого відмовилися в 1973 році, але натякає на це, кажучи, що повністю добровольча армія зіштовхується з "серйозними питаннями".

У відповідь на ці проблеми комісія пропонує кілька рекомендацій. Одна з них полягає у зміцненні альянсів. 28 липня адміністрація Байдена зробила великий крок у цьому напрямку, оголосивши про створення нового "бойового" штабу в Японії для командування всіма армійськими, військово-повітряними й військово-морськими силами в країні.

Іншим кроком є реформування Пентагону, чию практику закупівель, досліджень і розробок називають "візантійською". Також комісія пропонує різко збільшити оборонні видатки, які, згідно з прогнозами, залишатимуться незмінними в реальному вимірі протягом наступних п'яти років, попри рекомендацію попередньої комісії щодо щорічного зростання на 3-5% в реальному вимірі.

Щоб оплатити все це, у доповіді пропонується запровадити додаткові податки й скоротити витрати на охорону здоров'я та соціальне забезпечення. Комісія вважає, що часу втрачати не можна.

Раніше газета The Times також зазначала, що США повинні збільшити витрати на оборону. Кошти слід витрачати на кораблі та зброю, оскільки Китай і Росія погрожують випередити США.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі