Міжнародна природоохоронна організація "Грінпіс" провела у суботу, 5 жовтня, маніфестації протесту майже в 50 країнах світу, вимагаючи звільнення своїх активістів, заарештованих у Росії за звинуваченням у піратстві при спробі вилізти на нафтову платформу "Прирозломну" в Баренцевому морі.
Акції почалися в Новій Зеландії, Австралії, Китаї, потім були підтримані на європейському та американському континентах.
У Фінляндії кілька тисяч екологів пройшли по центру Гельсінкі до будівлі посольства РФ. Вони розгорнули транспаранти з закликами "врятувати Арктику" і звільнити всіх затриманих однодумців.
В 11 найбільших польських містах активісти "Грінпіс" вимагали звільнення своїх колег, затриманих Мурманську. Серед затриманих екологів є також поляк - співробітник Гданського університету.
Нагадаємо, що 19 вересня спецназ прикордонної служби ФСБ Росії взяв штурмом судно "Грінпіс" Arctic Sunrise за спробу проведення акції протесту проти видобутку нафти на платформі "Прирозломна" в Печорському морі. 24 вересня судно екологів під конвоєм доставили в Мурманськ.
На Arctic Sunrise перебував багатонаціональний екіпаж з 30 осіб з 19 країн. За рішенням Ленінського районного суду Мурманська всіх хто знаходилися на борту помістили під варту до 24 листопада. Звинувачення у піратстві пред'явлено всім членам команди.
Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України 30 вересня передало ноту російському дипломату у зв'язку з арештом громадянина України - члена екіпажу судна Arctic Sunrise Руслана Якушева.
Покарання за статтею про піратство передбачає до 15 років позбавлення волі. !zn
Читайте також:
Нідерланди домагаються через арбітраж ООН звільнення активістів "Грінпіс"
Протестуючи проти "Газпрому" активісти Greenpeace зірвали матч Ліги Чемпіонів
У Росії п'яти активістам Greenpeace загрожує до 15 років позбавлення волі
Український моряк з Arctic Sunrise Руслан Якушев заарештований в Росії на два місяці