Про це сьогодні пише американське видання Los Angeles Times, яке нагадує, що рік тому в Берліні Обама збирався знищити близько 200 ядерних бомб В61, які розміщені в країнах НАТО в Європі. Росія ж повинна була скоротити свій арсенал з 2 тисяч ядерних боєголовок.
"Враховуючи дії Росії продовж останніх місяців і можливий початок нової Холодної війни, я вважаю, що нам варто залишити ядерну зброю в Європі, не зважаючи на всі витрати і ризики", - сказав журналістам адмірал Джеймс Ставрідіс.
В свою чергу, військовий експерт Ганс Крістенсен вважає, що ядерна зброя США поки не змусила Володимира Путіна утриматися від агресії. Однак Лінтон Брукс, який вів перші переговори ще з СРСР про скорочення ядерного озброєння, вважає, що ліквідація боєголовок не на часі.
"Наші союзники в Східній Європі можуть отримати не правильний сигнал, що ми скорочуємо їхню підтримку. Зараз для цього не найкращі часи", - сказав Брукс.
В цей же час, якщо бомби В61 лишаться в Європі, то США доведеться витратити чималі кошти на їхню модернізацію і обслуговування.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Росія до 2020 року повністю оновить ядерну зброю. !zn