Афганістан швидко наближається до катастрофи — The Guardian

Поділитися
Афганістан швидко наближається до катастрофи — The Guardian © twitter/amin_arman99
Економіка країни руйнується, а продовольча криза зростає.

Світова увага дещо відійшла від ситуації в Афганістані, але криза в країні посилюється. Похмурий рік, який пережили афганці, перетворюється на ще більш похмуру зиму, пише The Guardian.

В ООН прогнозують, що майже 23 мільйони людей – більше половини населення Афганістану, зіштовхнуться з кризою чи нестачею їжі до весни: найвищий рівень, коли-небудь зареєстрований.

Представник ООН в Кабулі Дебора Лайонс попередила, що Афганістан знаходиться на межі катастрофи.

Економіка країни скоротилася на 40% після того, як Талібан знову захопив владу в серпні, на додаток до руйнувань, спричинених тривалим конфліктом, пандемією та сильною посухою.

Економіка Афганістану, яка залежить від іноземної допомоги, тепер втрачає свої джерела фінансування.

Кількість населення в Афганістані наразі більша, ніж було раніше, що ускладнює ведення господарства та міграцію. У людей навіть закінчуються речі, які можна продати.

Повідомляється, що ціни на продукти харчування та паливо зросли на 75%. Особливо сильно постраждали жінки.

Проблема полягає в тому, як запобігти голодуванню афганців, мінімізуючи при цьому вигоди для жорстокого та репресивного керівництва, яке ніколи не задовольняло потреб населення.

Ніхто не хоче ні допомагати Талібану, ані підбадьорювати подібні рухи в регіоні. Але нинішня альтернатива правлінню талібів – це не повернення попередньої влади, а крах, який також відкриває нові можливості для «Ісламської держави», що матиме наслідки далеко за межами Афганістану.

«Ісламська держава» вже відроджується. Як повідомляється, кількість атак, які приписують групі, зросла з 60 у 2020 році до 334 цього року.

Пріоритетом зараз має бути те, щоб країни, зокрема США та їх союзники, фактично виплатили ООН гроші, які вони обіцяли. Гуманітарна допомога повинна відновитися. США могли б надати ліцензії, щоб полегшити надання гуманітарної допомоги без зняття санкцій.

Але з падінням банківської системи організаціям важко платити працівникам на місцях. Деякі аналітики стверджують, що настав час розморозити 9 мільярдів доларів у валютних резервах і відновити доступ до ресурсів Міжнародного валютного фонду.

Але навіть якщо відкинути всі етичні сумніви, це лише частково врегулює банківську кризу в Афганістані і навряд чи некваліфіковані чиновники, обрані Талібаном, здатні керувати цими коштами.

Одним із варіантів може бути створення нового гуманітарного фінансового коридору, можливо, через приватний центральний банк.

Однак, навіть екстреної допомоги недостатньо. Щоб підняти економіку з колін, необхідно фінансування розвитку.

У деяких сферах може бути простір для маневру. Інвестори не можуть підтримувати школи в Афганістані, коли дівчатам забороняють навчатися. Але вони можуть відновити оплату вчителів у провінціях, де можуть навчатися старші дівчата.

Тим часом тим, хто найбільше ризикує в Афганістані, потрібно допомогти почати нове життя в інших місцях. Західні країни, які заохочували жінок працювати в таких секторах, як поліція, тепер не пропонують їм притулок, а в Афганістані їхня професія стала для них загрозою.

На жаль, відчай афганців не так активно спонукає Захід до дій, як страх, що криза може змусити жителів Афганістану мігрувати до демократичних країн. Коли Лайонс попередила про небезпеку, з якою зараз зіштовхнувся Афганістан, вона також зауважила, що тамтешнє населення відчуває себе покинутим та зрадженим.

Понад мільйон дітей в Афганістані - на межі голодної смерті, заявила керівник відділу комунікацій представництва ЮНІСЕФ в Кабулі Саманта Морт.

Докладніше про наслідки дій Вашингтона та дестабілізацію у регіоні – у статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі