Криза в Афганістані ставить під загрозу глобальну безпеку — The Washington Post

Поділитися
Ймовірність терористичних атак зростає.

Після повалення уряду Талібану в Афганістані в 2001 році сили США і НАТО залишилися в країні, перш за все, щоб не допустити повернення талібів до влади та не дозволити Кабулу стати притулком для терористів. Різні президенти США озвучували свої причини залишити американські війська в Афганістані. Були зроблені помилки і витрачені гроші. Зрештою президент Джо Байден вирішив вивести війська США з країни. Але реальна ситуація була затьмарена спрощеними політичними гаслами, пише The Washington Post.

Американські лідери часто або не розуміли, або не хотіли виступати за обмежену військову присутність США в Афганістані, щоб підтримати уряд Кабула і тримати талібів у страху. Ті, хто виступав за вихід з країни, просто припускали, що терористична загроза була несуттєвою або їй можна було запобігти за допомогою стратегій «дистанційного контролю».

Але заступник міністра оборони з питань політики США засвідчив, що як «Аль-Каїда», так і угруповання «Ісламська держава» в Афганістані, мають «намір» проводити терористичні атаки проти Заходу.

Впевненість у несуттєвості загрози поставила безпеку США під питання. Всього через два місяці після виходу американських військ до нових терористичних атак у Сполучених Штатах може залишитися лише півроку.

Чи пов’язана швидкість зростання загрози зі стійкістю терористів чи помилковими оцінками США? Питання заслуговує уважного розгляду.

Яким би не було пояснення, результат той самий: Сполучені Штати, ймовірно, не зіштовхнуться з черговою атакою масштабу 9/11 відразу, але терористична загроза не зменшилася і, звичайно, не зникла.

Адміністрація Байдена заслуговує на повагу за свою чесність. Однак тепер тривожні прогнози ризикують стати реальністю.

Давня теорія Байдена про те, що США можуть проводити успішні антитерористичні операції з різних платформ, по суті, без присутності в Афганістані, тепер вимагає перевірки реальністю.

Без американської антитерористичної платформи в Афганістані буде надзвичайно важко отримати розвідувальні дані про загрозливу діяльність.

Значна частина технічних можливостей США для спостереження буде неактуальною. Терористичні угрупування не будуть розкопувати глибокі шахти для розміщення ядерних міжконтинентальних балістичних ракет, які можна помітити за допомогою супутникових знімків.

Робота зі «спеціальними агентами», найкращий метод проти тісно пов’язаних організацій, однак це вимагає особистого спілкування, а не відеоконференцій. Очевидно, що недостатня розвідка робить удари на великі відстані більш проблематичними, особливо у віддалених гірських районах Афганістану.

Росія також не йде на співпрацю.

«Ми закликаємо сусідні з Афганістаном країни не допускати військової присутності сил США та НАТО, які планують переміститися туди після виходу з території Афганістану», - нещодавно заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Коли США вийшли з Афганістану, щоб інтенсивніше зосередитися на Китаї, Пекін також не стоїть на місці і вже сприяє взаємовигідному політичному зближенню з Талібаном.

Також не варто вірити, що нинішня ворожнеча між ІДІЛ і Талібаном буде постійною. «Ісламська держава» виникла з «Аль-Каїди», і систематика терористів не настільки жорстка, щоб не йти на вигідні альянси чи навіть міцне партнерство проти спільного ворога, а саме Сполучених Штатів. Відповідно, ідею, яка зараз поширюється серед деяких представників американської спільноти національної безпеки про виступ Талібану проти ІДІЛ, слід різко відкинути.

Зараз США стали більш вразливі до загрози тероризму. Це можна виправити, але для початку Вашингтон має визнати, що вихід з Афганістану був серйозною стратегічною помилкою, резюмує видання.

Розвідувальне управління США мало 20 варіантів того, як можуть розгортатися події в Афганістані після виведення американського військового контингенту, проте жоден з них не справдився.

Усі гіпотези розвідки опиралися на те, що урядові сили після виходу військових США все ж зможуть деякий час протриматися на своїх позиціях. Проте ніхто не підозрював, що таліби отримають контроль над країною так рано - у серпні, коли деякі американські військові все ще залишалися в країні. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі