Адміністрація президента США Джо Байдена розробляє концепцію створення «гарячої лінії» для екстреного зв'язку з урядом Китаю, пише CNN із посиланням на власні джерела.
Захищений канал зв'язку дозволить Байдену й іншим американським високопосадовцям швидко та безпечно відправляти зашифровані телефонні дзвінки або повідомлення китайському лідеру Сі Цзіньпіну або його оточенню.
Наприклад, можна було б поділитися терміновою інформацією про раптові військові переміщення або попередити про кібератаки.
Концепція поки що перебуває в зародковому стані й офіційно з представниками Пекіна ще не обговорювалася. Але адміністрація Байдена хоче розробити широку систему інструментів комунікації, щоб знизити ризики конфліктів між країнами.
Ба більше, поки що невідомо, чи погодиться Китай взагалі використовувати такий інструмент комунікації.
«Відносини (між Вашингтоном і Пекіном - ред.) визначатимуться конкуренцією, і ми вітаємо цю жорстку конкуренцію, але ми також продовжимо працювати над тим, щоб вона не переросла в конфлікт», - заявив журналістам високопоставлений представник адміністрації Байдена.
Сама ідея не нова і починала реалізовуватися ще адміністрацією Барака Обами. Аналогічна «гаряча лінія» вже працює в Пентагоні і доволі рідко, але використовується для вирішення військових питань.
Докладніше про те, як відбувається формування нового світового порядку і чому це мусить турбувати всіх, а не лише безпосередніх учасників процесу, читайте в статті Надзвичайного і Повноважного Посла України в Японії Сергія Корсунського «Протистояння гігантів: що, як і чому» в ZN.UA.