Абрамович нарешті заплатить за дружбу з Путіним - The Guardian

Поділитися
Абрамович нарешті заплатить за дружбу з Путіним - The Guardian Абрамовичу, вірогідно, доведеться продати "Челсі" і повернутися в Росію. © Википедия
Візові проблеми олігарха можуть перерости в фактичну заборону перетинати британський кордон.

Переконливе пояснення того, чому Роман Абрамович зіштовхнувся з візовими труднощами у Великій Британії, складається всього з двох слів: Володимир Путін. Про це пише The Guardian, нагадуючи, що російський олігарх не зміг потрапити в суборту на матч Manchester United, тому що дія його інвестиційної візи закінчилася ще минулого місяця. Його приватний Boeing не повертався у Велику Британію з 1 квітня. Не відомо, чи тимчасові візові проблеми олігарха, чи все ж таки вони переростують у фактичну заборону перетину кордону. Абрамович відмовився давати коментарі. Його представники тактично відповіли, що процес поновлення візи зайняв трохи більше, ніж зазвичай.

У всякому разі, затримка схожа на результат нового більш жорсткого підходу до росіян з боку британської влади після замаху на екс-шпигуна Сергія Скрипаля і його доньку в Солсбері. Відносини між Лондоном і Москвою знову стали дуже холодними. Британський уряд дав зрозуміти, що буде переглядати інвестиційні візи, видані близько 700 заможним росіянам у період з 2008 до 2015 року. Абрамович - один з них. Інші олігархи з гучними і не дуже іменами теж тепер будуть гадачи, чи чекають їх такі ж проблеми з візами.

Абрамович уразливий до британської помсти через його близькість з Володимиром Путіним. Їхні відносини дуже давні. Абрамович був одним з перших прихильників нинішнього російського президента. Олігарх порекомендував його кандидатуру, коли Борис Єльцин шукав собі наступника. Згідно зі свідченнями іншого олігарха - Бориса Березовського - перед Високим судом Лондона, Абрамович мав значний політичний вплив у Москві в другій половині 90-х років. В жовтні 1999 року він був на святкуванні дня народження Путіна. Невдовзі після цього олігарх купив йому яхту за 50 мільйонів доларів. За словами Березовського, про попросив сам тоді ще просто політик.

Коли Путін став президентом в 2000 році, Абрамович зіграв важливу роль у формуванні нового уряду. Він обирав членів кабінету Путіна. За словами Березовського, у олігарха була влада відривати і закривати кримінальні справи, ініціювати розслідування і арешти. Коротше кажучи, Абрамович був великим кремлівським гравцем, який діяв за лаштунками.

Перегляд віз у Британії вказує на подвійну роль олігархів у системі Путіна. З одного боку вони підприємці. Але вони також можуть бути емісарами держави. Від Олімпіади в Сочі до Чемпіонату світу з футболу, який пройде цього літа, російські багатії винували вимоги адміністрації президента Росії, сплачуючи спорудження стадіонів, міжнародних спортивних об'єктів і навіть незаконний міст з Росії в окупований український Крим.

Посол Росії у Британії Олександр Яковенко радить російським багатіям звертатися в британські суди з вимогою поновити візи. Антикорупційний активіст Роман Борисович сумнівається, що хтось на таке наважиться.

"Останнє, чого ці люди хочуть - це публічне слухання у Великій Британії. Тоді їм доведеться відповідати на питання в дусі "Як ви заробили свої гроші?" і "Ви справжній власник ваших активів?". Чи їх можуть запитати: "Ви відіграєте роль каналу російського режиму чи його інструменту для втручання у справи інших країн?". Хотів би я це побачити в Високому суді", - сказав активіст.

Якось Абрамович сказав: "Гроші не куплять вам щастя. Певну незалежність - так". Схоже, велика кількість грошей не гарантує також отримання британської візи. Питанням лишаєтся, що тепер зробить олігарх. Вирішить він перетерпіти політичну тербулентськість чи продасть "Чеслі" і повернеться в Москву"?

Читайте також: Абрамович має пояснити походження своїх грошей для отримання британської візи – ЗМІ

У Великобританії заявили про загрозу національній безпеці через "клептократів Путіна". У комітеті британського парламенту хочуть посилити санкції проти корумпованих власників активів.

Повідомлялося, що росіяни зберігають у британських офшорах 47 млрд доларів. Велика частина цих коштів - близько 30 мільярдів фунтів стерлінгів, зберігається в компаніях, зареєстрованих на Британських Віргінських островах.

Раніше комітет іноземних справ нижньої палати розпочав розслідування щодо "брудних" грошей російських корупціонерів у країні, у зв'язку з чим парламент Британії заслухав експертів. Зазначалося, що однією з проблем у боротьбі з "брудними" грошима є складність доведення злочинного походження грошей, а також небажання правоохоронців судитися з найкращими адвокатами, послуги яких можуть собі дозволити іноземні мільярдери.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі