Перш, ніж отримати нову британську візу, російський олігарх та власник лондонського футбольного клубу "Челсі" Роман Абрамович повинен підтвердити легальне походження своїх статків. Цього вимагають нові більш жорсткі правила для отримання дозволу на перебування у Великобританії, повідомляє The Telegraph.
Повідомляється, що у мільярдера була так звана інвестиційна віза, яка видається на 40 місяців. Її термін завершився, коли Абрамович перебував за межами Британії, тому він змушений був подати заявку на отримання нової віза за більш жорсткими правилами, які були введені в 2015 році, замість того, аби продовжити уже наявну.
Тепер російський олігарх має підтвердити, що його статок зароблено законним шляхом. Разом із тим, видання вважає, що це не означає проведення розслідування щодо Абрамовича.
У Великобританії заявили про загрозу національній безпеці через "клептократів Путіна". У комітеті британського парламенту хочуть посилити санкції проти корумпованих власників активів.
Повідомлялося, що росіяни зберігають у британських офшорах 47 млрд доларів. Велика частина цих коштів - близько 30 мільярдів фунтів стерлінгів, зберігається в компаніях, зареєстрованих на Британських Віргінських островах.
Раніше комітет іноземних справ нижньої палати розпочав розслідування щодо "брудних" грошей російських корупціонерів у країні, у зв'язку з чим парламент Британії заслухав експертів. Зазначалося, що однією з проблем у боротьбі з "брудними" грошима є складність доведення злочинного походження грошей, а також небажання правоохоронців судитися з найкращими адвокатами, послуги яких можуть собі дозволити іноземні мільярдери.
Видання The Times писало про намір Лондона перевірити, як багаті росіяни отримали дозвіл на проживання в Британії. Так, прем'єр-міністр країни Тереза Мей оголосила, що програма видачі інвестиційних віз, якою скористалися близько 700 заможних росіян у Британії у 2008-2015 роках, буде переглянута. За її словами, міністерство внутрішніх справ перевіряє, чи шляхи імміграції були використанні належним чином, чи, можливо, існували певні прогалини, які дозволили приїхати в Британію тим іноземцям, "яким в інакшому випадку не дозволили б цього зробити".