86-річний екс-президент Гватемали отримав 80 років в'язниці за геноцид

Поділитися
86-річний екс-президент Гватемали отримав 80 років в'язниці за геноцид Ріос Монтт © Лента.ру
Колишнього диктатора Гватемали Хосе Эфраіна Ріоса Монтту, який правив країною в 1982-1983 роках, засудили до 80 років тюремного ув'язнення за геноцид індіанського населення і військові злочини.

Колишнього президента Гватемали Хосе Эфраіна Ріоса Монтта засуджено судом країни до 80 років позбавлення волі, його визнали винним у геноциді і злочинах проти людяності.

Вирок Ріосу Монтту складається з двох частин. 50 років в'язниці колишній диктатор отримав за геноцид: суд визнав Монтту відповідальним за смерть не менше 1770 осіб (включаючи жінок, старих і дітей), які належать до індіанських племен, корінного населення Гватемали. Крім того, колишнього диктатора визнали відповідальним за зґвалтування декількох тисяч неповнолітніх дівчат. Всі ці злочини, на думку слідства, було здійснено солдатами урядової армії за наказом Монтта під час громадянської війни. Ще 30 років колишній лідер країни отримав за військові злочини.

86-річний екс-президент став першим латиноамериканським лідером, якого засудили за злочини, вчинені проти власного народу.

Сам Ріос Монтт не визнав своєї провини. "Я ніколи не давав дозволу, не підписував, не пропонував і не наказував зробити що-небудь проти якого-небудь племені, етнічної або релігійної групи, і все, в чому мене звинувачують, не має під собою жодного доказу, що свідчить про мою участь в цьому", - сказав 86-річний генерал.

"Я заявляю про свою невинність, у мене ніколи не було наміру або цілі знищити будь-яку національну етнічну групу, ніколи я не був автором ідеї геноциду, ніколи не віддавав такі накази і не займався цим", - зазначив екс-президент Гватемали.

Він переклав провину за скоєні злочини на конкретних воєначальників, які нібито самостійно приймали ті чи інші рішення, в той час, як його робота в основному полягала в політичних справах. Крім того, Ріос Монтт вважає, що за вбивством індіанців могли стояти члени так званої Повстанської армії бідняків.

Генерал прийшов до влади у березні 1982 році після військового перевороту, в ході якого був повалений тоді новообраний президент. Період правління Монтту тривав всього 17 місяців, після чого, в серпні 1983 року, він був повалений Оскаром Мехіа.

Під час диктатури Ріоса Монтта в країні в ході найбільш кривавої стадії громадянської війни були вбиті тисячі людей. Десятки тисяч жителів Гватемали стали біженцями.

У 1989 році колишній диктатор намагався брати участь у президентських виборах 1990 року, проте конституційний суд не допустив його до виборів. У 2003 році він також висунувся кандидатом у президенти, однак набрав всього 11% голосів.

Раніше влада Гватемали неодноразово намагалася притягнути Монтту до відповідальності за скоєні ним злочини. Однак до січня 2012 року він, будучи членом гватемальського конгресу, був захищений від судового переслідування депутатською недоторканністю. !zn

Читайте також:

Саркозі буде домагатися прийняття закону про геноцид вірмен

В Литві скасували термін давності для злочинів радянського режиму

У Гаазі розпочався суд над Младичем

Табачник зажадав вчити історії без Голодомору-геноциду, УПА і бою під Крутами

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі