Захід повинен усвідомити загрозу держав, як виступають проти демократії — The Guardian

Поділитися
Захід повинен усвідомити загрозу держав, як виступають проти демократії — The Guardian  © depositphotos.com
Бездумна критика режимів у Росії, Китаї чи Індії може покращити становище, але немає жодних доказів того, що вона робить світ безпечнішим.

Глузливе повідомлення Заходу про перемогу Владіміра Путіна на виборах цього тижня стало ознакою його успіху. Вона була описана як зловживання демократією, "сфальсифікована", "підтасована" і "фіктивна", зазначає The Guardian.

Майже півстоліття політики стримування та співіснування з комунізмом, яку проводив Джордж Кеннан, поступилося місцем новому порядку денному. Не лише Росію, Китай, Іран, Північну Корею та Сирію, але й держави Азії та Африки регулярно звинувачують у тиранії, тероризмі та геноциді. Їх роблять жертвами економічної агресії через санкції, що спотворюють світову торгівлю і призводять до зубожіння мільйонів людей. Немає жодних доказів того, що це таврування хоч на сантиметр просунуло справу демократії — навпаки.

Одне з опитувань свідчить, що кількість демократій зменшилася з 2015 року. Політичні книжкові полиці завалені прогнозами занепаду та смерті демократії. Найбільш тривожним було минулорічне опитування Фундації "Відкрите суспільство". Опитування, проведене в різних країнах світу, показало, що лише 57% людей віком від 18 до 35 років вважають демократію найкращою формою правління, тоді як серед тих, кому за 56 років, таких понад 70%.

Кожне наступне молоде покоління демонструє меншу повагу до демократії. Більше третини людей віком до 35 років у світі сьогодні підтримали б певний вид "військового правління" "сильного лідера", який би не проводив виборів і не консультувався з парламентом.

"Ескалація матеріально-технічної допомоги Україні з боку НАТО у тотальну економічну війну проти російського народу дозволила Путіну створити антизахідну коаліцію", — пише видання.

Тепер вона простягається від Китаю та Індії й до авторитарних режимів по всьому світу. Цього тижня журнал The Economist повідомив, що санкції фактично "вичавили сік з [російської] економіки". Зростання російського ВВП в реальному вираженні минулого року склало приблизно 3% і випередило британський показник.

"Західна політика активно допомагає Путіну утримувати владу", — підсумувало The Guardian.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі