Вчена з команди розробників вакцини проти коронавірусу Oxford-AstraZeneca Сара Гілберт заявила, що пандемії у майбутньому можуть виявитися смертоноснішими ніж та, що зараз, пише BBC. Вона закликала виділяти кошти на підготовку до них.
За словами Гілберт, нинішні вакцини можуть бути менш ефективними від штаму коронавірусу «Омікрон». Професорка звернулася до людей, аби вони були обачними. Адже про «Омікрон» вченим поки відомо не багато. Як стверджує Гілберт, очевидно, нинішня криза не остання.
«Правду кажучи, наступний вірус може виявитись ще гіршим. Він може бути ще заразнішим, більш смертоносним, або і те, й інше. Ті знання, які нам вдалось здобути, не мають бути втрачені»», – сказала Гілберт.
Говорячи про штам «Омікрон» професорка зазначила, що шипоподібний білок штаму містить мутації, які збільшують здатність COVID-19 до поширення.
Гілберт додала, що «Омікрон» має зміни, які можуть бути ознакою того, що вироблені вакцинами та іншими штамами антитіла будуть менш ефективними. При цьому за словами професорки, якщо вакцина погано захищатиме від легкої форми не означає, що вона гірше захищатиме від важкого перебігу коронавірусу чи смерті від ускладнень.
Сара Гілберт не виключає, що в майбутньому може з’являтися універсальна вакцина проти грипу.
У світі поширюється новий штам коронавірусу «Омікрон», який є заразнішим за «Дельту» і може спровокувати новий спалах захворюваності.
Україна обмежила в’їзд для громадян низки країн південної Африки, а також посилила карантинні обмеження – нові правила почали діяти з 6 грудня.
Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не тільки для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт «омікрон» і чого від нього чекати Україні, читайте у статті Віктора Гавури «COVID-19: «омікрон» — нове випробування для України» у ZN.UA.