Знову шантаж: Росія вчергове погрожує вийти з зернової угоди

Поділитися
Знову шантаж: Росія вчергове погрожує вийти з зернової угоди © Reuters
Дія Чорноморсько зернової ініціативи може закінчитись в середині липня.

Росія може вийти із зернової угоди вже наступного місяця, якщо умови її експорту не покращаться, попередив у суботу заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Вершинін, повідомляє POLITICO із посиланням на російські державні ЗМІ.

«Ми не можемо бути задоволені тим, як виконується цей меморандум. Перешкоди для нашого експорту залишаються», — сказав Вершинін.

Зауваження чиновника прозвучали лише через день після зустрічі з представниками США в Женеві для обговорення зернової угоди.

Через свою роль у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки російські продукти харчування та добрива уникли санкцій Заходу через вторгнення Москви в Україну. Але Кремль стверджує, що труднощі з оплатою, страхуванням і логістикою ускладнюють їх експорт.

Минулого місяця угоду продовжили на два місяці, а це означає, що в разі, якщо дипломатичні зусилля зазнають поразки — з 17 липня суднам, які проходять через протоку Босфор для збору вантажів із південних портів України та доставки їх на світові ринки, загрожуватиме небезпека.

У п’ятницю посол Росії в Туреччині чітко дав зрозуміти, що продовження угоди неможливе, повідомляє Reuters.

За даними російських ЗМІ, з моменту укладення угоди майже 40% усієї продукції було експортовано до Західної Європи, причому найбільшими імпортерами були Іспанія, Італія, Нідерланди та Португалія.

Ще на початку тижня міністерство закордонних справ Росії заявило, що не бачить перспектив для продовження зернової угоди щодо вивозу українського зерна з чорноморських портів.

Нагадаємо, Росія заявила, що блокуватиме прохід суден до українського порту «Південний» доти, доки Україна не запустить аміакопровід «Одеса-Тольятті»

Раніше заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков повідомляв, що між Росією та ООН підписаний меморандум, який передбачає запуск аміакопроводу, проте Україна не брала на себе жодних зобов’язань з цього приводу. 

Наприкінці травня Васьков заявив, що Україна може розглянути питання відновлення транзиту російського аміаку через свою територію, якщо отримає чіткі гарантії від ООН та Росії, що зернова угода працюватиме стабільно. Раніше українська влада пропонувала розглянути можливість розблокування аміакопроводу «Тольятті-Одеса» для транзиту російського аміаку через територію України за умови розширення зернової угоди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі