Український «план Б» виключає РФ із зернової угоди, а перевізникам пропонує страхування

Поділитися
Український «план Б» виключає РФ із зернової угоди, а перевізникам пропонує страхування Міністр аграрної політики України Микола Сольський © Василь Артюшенко, ZN.UA
Уряд створив страховий фонд у 547 мільйонів доларів 

Україна буде готова продовжити експорт зерна через Чорне море в рамках «плану Б», без участі Росії, якщо Москва вийде з поточної угоди про експорт зерна і вона розвалиться, заявив другого червня міністр аграрної політики України Микола Сольський у інтерв’ю Reuters.

За словами Сольського, Росія вже заблокувала використання головного чорноморського порту України «Південний» та, незважаючи на угоду, дозволяє лише одному судну на день доставляти українське продовольство з нього до певних країн.

«Останні дії, які відбуваються там протягом вчорашнього, позавчорашнього, сьогоднішнього дня, більше говорять про те, що насправді лише юридично виглядає так, що цей коридор працює, а насправді там нічого особливого не відбувається», – сказав Сольський.

Міністр заявив, що, якщо ситуація залишатиметься без змін й надалі, то «ми будемо готові до плану Б, який залежить від нас, залежить від ООН», а також додав, що «план Б... виключає четверту сторону (Росію) у цих відносинах».

За словами Сольського, український уряд може запропонувати страхові гарантії для компаній-перевізників. Він повідомив, що уряд вже створив спеціальний страховий фонд у розмірі близько 547 мільйонів доларів для компаній, чиї судна будуть заходити в українські чорноморські порти за новою угодою.

«Якщо нас повністю заблокують, а це вже майже сталося, то перевізники можуть йти цим коридором, маючи гарантоване страхування від нашого уряду», – сказав Сольський.

Він додав, що судновласники можуть бути «достатньо впевненими» в тому, що українські військові та їхня протиповітряна оборона «можуть виконати свою роботу».

Сольський сказав, що Україна все ще сподівається, що нинішня Чорноморська зернова ініціатива буде працювати, незважаючи на нинішні труднощі, в той час як будь-який новий варіант потребуватиме нової угоди або нового формату.

«Оскільки з юридичної точки зору перший формат працює і у нас є на нього надія, ми будемо намагатися зробити так, щоб він працював, і вже якщо нам нічого втрачати, то, очевидно, ми будемо обговорювати деталі «плану Б», – сказав міністр.

Нагадаємо, Росія заявила, що блокуватиме прохід суден до порту «Південний» доти, доки Україна не запустить роботу аміакопроводу «Одеса-Тольятті». Блокування відбувається від самого початку відновлення дії зернової угоди 18 травня. Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков заявив, що Україна не брала на себе зобов’язання запустити аміакопровід, але повідомив, що меморандум, який це передбачає, із Росією підписала ООН. 

30 травня Васьков повідомив, що Україна може розглянути питання відновлення транзиту російського аміаку через свою територію, якщо отримає чіткі гарантії від ООН та Росії, що зернова угода працюватиме стабільно. Раніше українська влада пропонувала розглянути можливість розблокування аміакопроводу «Тольятті-Одеса» для транзиту російського аміаку через територію України за умови розширення зернової угоди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі