Розблокування аміакопроводу Тольятті-Одеса – це виключно відносини ООН з РФ – Мінінфраструктури

Поділитися
Розблокування аміакопроводу Тольятті-Одеса – це виключно відносини ООН з РФ – Мінінфраструктури Переговори щодо продовження зернової угоди у Стамбулі © T.C. Millî Savunma Bakanlığı / Twitter
Жодних зобов’язань щодо розблокування аміакопроводу в України немає

Продовження дії зернової угоди до 18 липня ніяким чином не розширило зобов’язань України, повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков, передає «Голос Америки».

За словами чиновника, жодних нових зобов’язань у України не з’явилося – у тому числі й щодо розблокування аміакопроводу Тольятті-Одеса, на чому наполягала російська сторона. 

«В укладеному та підписаному тексті угоди немає нічого про аміакопровід, тим більше нічого немає про інші вимоги Російської Федерації, про які вони говорять. Так, справді, був укладений, як нам відомо, меморандум між ООН та Російською Федерацією, але він не був в пакеті. Тому що пакет – це коли одні і ті ж сторони підписують якийсь там пакетний документ. Повторюю, що ані Україна, ані Туреччина нічого не підписували. Тому, що підписувала Організація Об'єднаних Націй – це виключно відносини ООН з Російською Федерацією. Це не наш документ, це не наші обов’язки, це не наші повноваження. Тому ми керуємось виключно текстом укладеної угоди і чекаємо від наших партнерів по угоди Туреччини та ООН відповідні кроки по її захищенню, а також повноцінного і ефективного виконання», – заявив заступник міністра.

Нагадаємо, що на початку травня російська сторона озвучила великий перелік вимог, які вона висуває в обмін на те, що не вийде із зернової ініціативи. Серед них було підключення «Россєльхозбанка» до платіжної системи SWIFT, відновлення поставок сільгосптехніки, запчастин, скасування обмеження на страхування та перестрахування, скасування заборони на доступ до портів, розблокування іноземних активів і рахунків російських компаній, а також відновлення роботи аміакопроводу Тольятті-Одеса.

Росія прагне відновити експорт аміаку через Україну, пропонуючи використати для цього схему подібну до тієї, що застосовується для експорту українського зерна. У разі досягнення згоди, це дозволило б Росії щороку постачати 2 млн тонн аміаку вартістю близько $2,4 мільярда доларів.

«Я проти поставок аміаку з РФ через нашу територію. Я б зробив це тільки в обмін на наших полонених. Це я запропонував ООН», – заявив в інтерв'ю у вересні 2022 року президент України Володимир Зеленський. 

У листопаді Зеленський уточнив, що погодиться на запуск аміакопроводу лише після того, як відбудеться обмін полоненими за формулою «всіх на всіх».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі