У п'ятницю, 12 червня, майже одночасно відбудуться відразу два важливих судових засідання. Перше – це розгляд у Печерському суді Києва о 10:00 зміни запобіжного заходу одному із фігурантів справи про вбивство Катерини Гандзюк - Владиславу Мангеру, а інше – о 14:00 в Шевченківському райсуді столиці – щодо обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку.
Як повідомляється на сторінці ініціативи "Хто вбив Катю Гандзюк?" в Facebook, активісти мають намір пікетувати обидва засідання.
"Будемо тримати кулачки, щоб Мангер заїхав на СІЗО і припинив тиснути на свідків і заважати слідству", - зазначили активісти та закликали громадськість підтримати після цього Стерненка.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Мангеру хочуть змінити запобіжний захід, оскільки у справі з'явилися свідчення двох свідків, які говорять про те, що він їм погрожував і чинив на них тиск.
Також зазначимо, що про відновлення досудового розслідування по справі Гандзюк стало відомо 11 червня вже після того, як Стерненкові було повідомлено про підозру. Таким чином влада свідомо зводити два суду за ключовими справами-маркерами в один день, намагаючись знизити градус напруги в суспільстві щодо Стерненка.
Крім того, можна звернути увагу на позитив у поновленні досудового розслідування справи Гандзюк, оскільки, як раніше зазначила адвокат Євгенія Закревська, передача справи в суд була передчасною і була в інтересах обвинувачених (докладніше читайте в інтерв'ю Євгенії Закревської для ZN.UA).
У травні 2018 року на Стерненка напали неподалік від його будинку двоє зловмисників. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення в область живота. Стерененко стверджує, що завдав поранення нападникам ножем, який відібрав у них же. Під час нападу на Стерненка був убитий 25-річний Іван Кузнєцов. Другого нападника – 30-річного Олександра Ісайкула поліція відпустила в статуті свідка. Зазначимо, що цей напад на Стерненка був уже третім.
Колишній генпрокурор україни Руслан Рябошапка стверджував, що його просили "вплинути" на розслідування справи, щоб помститися активісту. А чинна генпрокурорка Ірина Венедіктова заявляла про те, що "підозра Стерненку буде в будь-якому випадку". Питання лише в тому, як кваліфікують справа: умисне вбивство або вбивство в рамках самозахисту.
Пізніше СБУ викликала Стерненка на допит 9 червня. Однак, коли активіст прийшов туди в призначену дату, Служба безпеки відмовилася його прийняти. Як зазначив сам Стерненко, "прийшов і поцілував ручку". Вранці 11 червня, до нього додому прийшла поліція з постановою про примусовий привід в СБУ до слідчого для вручення повідомлення про підозру.
Детальніше читайте в матеріалах оглядача ZN.UA Інни Ведерниковой "Справа Стерненка. Хроніки реваншу" і "Підозра, здатна підірвати Україну?".