З початку року від війни в Донбасі постраждали 87 осіб. З них 14 загиблих і 73 поранених, повідомила Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в звіті, оприлюдненому 22 жовтня.
Як відзначили в ОБСЄ, з 5 по 18 жовтня від спрацьовування вибухових пристроїв постраждало 8 осіб, з них один загинув.
З початку жовтня, Місія зафіксувала 215 порушень режиму припинення вогню в порівнянні з 429 за попередній двотижневий період.
Відзначається, що вже дванадцятий тиждень поспіль Місія не отримувала повідомлень про жертви серед цивільного населення через обстріли з легкого або важкого озброєння.
У грудні 2019 році повідомлялося про те, що за рік в Донбасі загинули 18 мирних жителів, ще більше 100 осіб отримали поранення. Найчастіше мирні жителі гинуть і травмуються в результаті підриву на мінах.
Нагадаємо, що з початку вересня 2020 під Донецьком і Луганськом бойовики встановили 88 мін, які вже понад 20 років заборонені Оттавської і Женевської конвенцій, як негуманна зброя. Застосування таких мін - злочин проти мирного населення Донбасу. Ці міни розриваються на дрібні осколки після того, як людина хоч трохи зачепить тонку капронову нитку - датчик міни. Встановлюється вона автоматично, як тільки міна торкнулася землі. Окремі уламки корпусу і кронштейна, летять в тил і в сторони на відстань більше 50 метрів. На мінах підривається мирне населення Донбасу, в тому числі діти.
Таким чином, російсько-окупаційними війська системно порушують низку міжнародних угод, а саме:
- Конвенцію про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї з 1980 року;
- Протокол ІІ Конвенції про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших пристроїв з поправками, внесеними 3 травня 1996;
- Оттавську конвенцію від 1997 року про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення, яка взагалі накладає повну заборону на протипіхотні міни;
- Протокол V 2003 року, спрямованого на зниження ризиків, пов'язаних з так званими боєприпасами, що не вибухнули, або боєприпасами, залишеними після закінчення збройного конфлікту.