В окупованій Луганщині на вибуховому пристрої підірвалися жінка і дитина

Поділитися
В окупованій Луганщині на вибуховому пристрої підірвалися жінка і дитина © 112 Україна
В результаті вибуху хлопчик отримав поранення очей, а жінці ампутували ногу.

На окупованій території Луганської області жінка з сином підірвалися на вибуховому пристрої поблизу Золотого-5 (Михайлівка). В результаті жінці ампутували ногу, а хлопчик повчив поранення ока, його прооперували в Первомайську, йдеться в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Інцидент стався 28 вересня, коли жінка разом із сином та дочкою шукала свою корову в полі і наступила на вибуховий пристрій.

"Вона зазначила, що отримала серйозні поранення лівої ноги, яку довелося ампутувати нижче коліна, а також численні поранення правої ноги. Жінка додала, що її син отримав поранення очей, а дочка не постраждала", - йдеться в звіті місії.

У лікарні непідконтрольного Первомайська медики підтвердили, що 28 вересня до них доставили жінку 40-49 років з пораненнями, отриманими в результаті спрацьовування вибухового пристрою і її проопореровали, а також те, що в цей же день був до них в лікарню потрапив хлопчик 11 років з пораненнями, відповідними наслідкам спрацьовування вибухового пристрою, і йому прооперували очі.

За даними звіту СММ ОБСЄ з початку вересня під Донецьком і Луганськом бойовики встановили 88 мін, які вже понад 20 років заборонені Оттавською і Женевською конвенціями, як негуманна зброя. Бойовики застосовують міни минулого століття, такі як ГЗС, МОН, ПМН і ПОМ різних модифікацій. Їх застосування - це злочин і проти мирного населення Донбасу. Ці міни розриваються на дрібні осколки після того, як людина хоч трохи зачепить тонку капронову нитку - датчик міни. Окремі уламки корпусу і кронштейна, летять в тил і в сторони на відстань більше 50 метрів. На мінах підривається мирне населення Донбасу, в тому числі діти.

Таким чином, російсько-окупаційними війська системно порушують низку міжнародних угод, а саме:

  • Конвенцію про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї з 1980 року;
  • Протокол ІІ Конвенції про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших пристроїв з поправками, внесеними 3 травня 1996;
  • Оттавську конвенцію від 1997 року про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення, яка взагалі накладає повну заборону на протипіхотні міни;
  • Протокол V 2003 року, спрямованого на зниження ризиків, пов'язаних з так званими боєприпасами, що не вибухнули, або боєприпасами, залишеними після закінчення збройного конфлікту.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі