Збройні формування РФ використовують режим припинення вогню для нарощування інженерного обладнання передових позицій майже по всій лінії розмежування, повідомляє прес-служба Міноборони з посиланням на дані Головного управління розвідки.
Минулого тижня бойовики споруджували окопи і бліндажі на Новоайдарському, Сєвєродонецькому, Курахівській, Торезському і Маріупольському напрямах.
Крім того, окупанти продовжують мінувати Донбас. Вони встановлювали нові і відновлювали існуючі мінно-вибухові загородження, в тому числі поблизу приватних будинків місцевого населення, використовуючи протипіхотні міни ОЗМ-72 і ПОМ-2.
При цьому, російські найманці нерідко підриваються на власних мінах. Розвідка повідомила, що 27 вересня в результаті підриву на міні отримав важке поранення з втратою ноги один з недавно прибулих під час ротації російських офіцерів.
Відзначимо, що міни ОЗМ-72 і ПОМ-2. вже більше 20 років заборонені Оттавською і Женевською конвенціями, як негуманна зброя. Їх застосування - це злочин і проти мирного населення Донбасу. Ці міни розриваються на дрібні осколки після того, як людина хоч трохи зачепить тонку капронову нитку - датчик міни. Окремі уламки корпусу і кронштейна, летять в тил і в сторони на відстань більше 50 метрів. На мінах підривається мирне населення Донбасу, в тому числі діти.
Таким чином, російсько-окупаційними війська системно порушують низку міжнародних угод, а саме:
- Конвенцію про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї з 1980 року;
- Протокол ІІ Конвенції про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших пристроїв з поправками, внесеними 3 травня 1996;
- Оттавську конвенцію від 1997 року про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення, яка взагалі накладає повну заборону на протипіхотні міни;
- Протокол V 2003 року, спрямованого на зниження ризиків, пов'язаних з так званими боєприпасами, що не вибухнули, або боєприпасами, залишеними після закінчення збройного конфлікту.
Нагадаємо, 27 липня в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, в черговий раз заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.