Уже колишнє керівництво місцевої поліції в Кагарлику, де в ніч на 24 травня поліцейські побили та зґвалтували жінку, яку вони викликали як свідка, закривало відкриті колегами справи, вимагало від співробітників грошові кошти за заправку службових авто.
Про це пише ТСН, посилаючись на свідчення місцевих жителів, які не стали називати свої імена.
Це, вважає співрозмовник видання, могло стати причиною такого кадрового відбору. Водночас він наголосив, що жителі містечка вже бояться звертатися до місцевої поліції і навіть самі виконували їхню роботу – чергували іноді на вулицях.
Співрозмовник розповідає журналістам, що поліціянти відмовилися розслідувати справу про тортури невідомими місцевого бізнесмена, те ж зробили під час резонансної у Кагарлику справи про напад на сина фермера, якого взяли в заручники і вимагали 40 тисяч доларів.
Нагадаємо, 26 травня Голосіївський районний суд Києва відправив під арешт на два місяці підозрюваних поліцейських з Кагарлика - Миколу Кузіва і Сергія Сулима.
Напередодні стало відомо про затримання двох поліцейських Кагарлицького відділення, яких підозрюють у зґвалтуванні та катування людей. Пізніше з'ясувалося, що затриманими виявилися начальник сектору кримінальної поліції та оперуповноважений
Зокрема, правоохоронці катували 26-річну жінку, яку запросили у відділення як свідка у справі про крадіжку майна. Також правоохоронці знущалися з чоловіка. Поліцейські використовували наручники, кийки і протигаз, стріляли над головами жертв з табельної зброї, після чого кілька разів зґвалтували жінку. У чоловіка в результаті побоїв зламані ребра і ніс, йому погрожували зґвалтуванням.
Держбюро розслідувань повідомило поліцейським про підозру. Так, оперуповноваженого підозрюють у зґвалтуванні, вчиненому групою осіб (ч. 3 ст. 152 Кримінального кодексу України). Начальника одного з секторів Кагарлицького ВП підозрюють у співучасті у зґвалтуванні, вчиненому групою осіб та перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, які супроводжувалися насильством (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).
За даними журналістки Ольги Худецької поліцейські могли уникнути переатестації. За її словами, керівник відділення К. (ймовірно, мова йде про Кузіва - ред.) на момент переатестації служив в Маріуполі, де так як у Києві і ще кількох регіонах не було публічної переатестації.
Водночас у 2015 році Сулима числився на посаді "інспектора патрульної служби взводу патрульної служби Обухівського районного відділу ГУ МВС України". Однак у записах атестаційних комісій, списку результатів тестувань, списках відновлень через суд його ім'я не було знайдено.