Вчений розповів, скільки триватиме епідемія коронавірусу в Європі

Поділитися
Вчений розповів, скільки триватиме епідемія коронавірусу в Європі Пандемія коронавірусу може тривати до двох років
На боротьбу з пандемією може знадобитися декілька років.

Швидко впоратися з пандемією коронавірусу в Європі не вдасться – вірус буде йти і повертатися "спалахами" ще близько двох років, вважає голова шанхайської групи клінічних експертів Covid-19 Чжан Веньхун.

"Було б абсолютно нормально, якщо вірус ітиме і приходитиме протягом одного-двох років", - цитує заяву експерта South China Morning Post.

Веньхун закликає не розраховувати на швидку перемогу над коронавірусом, натомість підготуватися до тривалої дворічної боротьби.

"Я можу сказати вам зараз: забудьте про ідею, що пандемія найближчим часом завершиться в Європі. Якби увесь світ міг зупинитися на чотири тижні, пандемію можна було б зупинити", - заявив Веньхун.

На думку фахівців, із червня по вересень пандемія піде на спад, нові випадки захворювання на коронавірус фіксуватимуться рідше. Новий спалах припаде на осінь і зиму, досягнувши піку навесні 2021 року. Однак новий спалах Covid-19 буде не таким сильним, як зараз.

Як швидко вдасться приборкати пандемію, залежатиме від колективних зусиль різних країн, наголошують експерти.

"Щоб усунути цей спалах за короткий проміжок часу, заходи мають бути вкрай радикальними", - додав Веньхун.

Якщо б усі країни світу одночасно запровадили жорсткий карантин і закрили кордони, нових випадків захворювання можна було б уникнути. Але оскільки різні країни вводять різні обмежувальні заходи і в різний час, ризик завезення коронавірусу в країну з-за кордону зберігається.

Як повідомлялося, американська лабораторія Cepheild розробила ПЛР-тест на визначення коронавірусу. Такі тести дозволяють точно діагностувати коронавірус у людини ще до появи перших симптомів, час тестування новою розробкою – 45 хвилин замість 24-48 годин. Запуск тестів в серійне виробництво планується 30 березня.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про початок пандемії коронавірусу. Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Covid-19 швидкими темпами поширюється по всьому світу. Випадки захворювання зафіксовані в більш ніж 160 країнах на всіх континентах. За офіційними даними, захворіли 341 365 осіб, з них понад 98 тисяч вилікувались, 14 759 померли.

Як зміниться світ після пандемії, і чи є у нього шанс на світле майбутнє, розповідають Георгій Почепцов у своїй статті "Що чекає нас завтра" і Олег Покальчук у матеріалі "Фантастика як реальність" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі