Зеркаль стала відповідальною за організацію роботи та супровід арбітражів у спорах із "Газпромом"

Поділитися
Зеркаль стала відповідальною за організацію роботи та супровід арбітражів у спорах із "Газпромом"
У "Нафтогазі України" нагадали, що Зеркаль брала участь у переговорах щодо продовження транзиту російського газу через територію України.

Радниця голови НАК "Нафтогаз України" Олена Зеркаль очолила організацію роботи й супровід міжнародних арбітражів та іноземних судових і виконавчих проваджень в судових спорах з ПАТ "Газпром", а також у справах проти РФ, повідомила пресслужба українського газопостачальника. Вказано, що такі повноваження Зеркаль отримала у зв'язку з трансформацією організаційної структури Групи "Нафтогаз".

"Напрям, за який я відповідаю в Нафтогазі, є вкрай важливим і для компанії, і для України, оскільки йдеться про довгострокові цілі інтеграції нашої держави у світовий ринок задля кращих бізнес-умов і задля захисту енергетичної безпеки. Тому робота над розпочатими процесами та арбітражами не лише не зупиниться, але й посилиться", - процитували Зеркаль у пресслужбі "Нафтогазу".

Зокрема, Зеркаль, обіймаючи посаду заступника голови МЗС займалася питаннями євроінтеграції, а також представляла Українську державу в Міжнародному суді ООН та арбітражах у справах проти Росії.

Окрім того, протягом двох років вона працювала в складі української команди у переговорах про продовження транзиту російського газу до Європи після 2019 року. Зеркаль також брала активну участь у тристоронніх переговорах Україна-ЄС-Росія щодо укладання "Зимових пакетів" у 2014-2015 та 2015-2016 роках.

Будучи заступницею міністра закордонних справ Зеркаль також була залучена до протидії будівництву російського газопроводу "Північний потік-2".

Читайте також: Вітренко повідомив про звільнення з "Нафтогазу"

Раніше виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив про можливість подання нових позовів проти "Газпрому" в міжнародний арбітраж та антимонопольний орган Європейського союзу. За його словам, взимку саме вивчалися можливості щодо перенесення точок передачі газу на кордон РФ-Україна за поточними контрактами європейських компаній. Також в "Нафтогазі" вивчали складність експорту газу незалежними газовидобувними компаніями РФ, складність транзиту середньоазіатського газу по території РФ і отримані НАК збитки від участі "Газпрому" в боргових зобов'язаннях RosUkrEnergo.

Нагадаємо, "Нафтогаз" отримав від ВАТ "Газпром" 2,9 млрд доларів – залишок суми, яку російська компаніямала виплатити за рішенням Стокгольмського арбітражу.

20 грудня після тривалих переговорів Росія, Україна та Європейська Комісія погодили принципові позиції щодо продовження транзиту газу з РФ в Євросоюз через українську газотранспортну систему, а НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" досягли консенсусу про врегулювання спільних претензій. Згідно з підписаним у Мінську протоколом, "Газпром" зобов'язався упродовж п'яти років постачати газ до ЄС через ГТС України, а також виплатити "Нафтогазу" 3 млрд доларів відповідно до рішенням Стокгольмського арбітражу. "Нафтогаз", зі свого боку, погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів.

Детальніше про домовленості по газу читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі