Зеленський увів у дію рішення РНБО про боротьбу з контрабандою

Поділитися
Зеленський увів у дію рішення РНБО про боротьбу з контрабандою © https://www.president.gov.ua
Серед тих, хто не потрапив до списку опинився "король контрабанди" на Буковині Ілля Павлюк

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони, яким було запроваджено санкції проти "десятки найбільших контрабандистів". ZN.UA першим повідомило їхні імена. Глава держави підписав відповідний указ №140/2021 від 3 квітня, який набуває чинності з дня його опублікування.

Рішення РНБО передбачає застосування санкцій до підозрюваних у контрабанді, зокрема блокування активів та майна осіб, "яких, за аналітичними даними СБУ, Апарату РНБО, можна назвати топ-десяткою української контрабанди". Під санкції також потрапили 79 компаній.

Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського союзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Нагадаємо, що Рада національної безпеки і оборони на засіданні 2 квітня вперше в історії України ввела персональні санкції проти десяти контрабандистів, які, за даними спецслужб, є "лідерами" у цій галузі.

Після засідання РНБО 2 квітня Держмитниця відсторонила понад 100 своїх співробітників в різних регіонах.

Нагадаємо, що в інтерв'ю ZN.UA колишній перший заступник глави Служби безпеки України Віктор Трепак заявив, що як і газ, контрабанда є «бізнесом влади». В тому сенсі, що системну і масштабну товарну контрабанду неможливо здійснювати без вищих органів державної влади.

Він переконаний, що як реалізацію наявних контрабандних схем, так і діяльність основних конвертаційних центрів можна заблокувати за лічені дні.

Він також зазначив, що системна масштабна контрабанда без участі відповідних правоохоронних органів неможлива в принципі.

За даними ZN.UA, за результатами засідання введені санкції проти громадян України, що займаються поставками в Україну і в Європу підакцизних контрафактних товарів, в першу чергу сигарет і горілки, вироблених на окупованих територіях. Підставою для введення санкцій можуть бути ті ж статті про фінансування тероризму, які лягли в основу рішення по Медведчуку і Козаку. Йдеться про закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».

Як пояснив Трепак, в Україні відбувається легалізація товарної контрабанди, зокрема сигарет: "У цих схемах (сигаретної контрабанди - ред.) Україна здебільшого використовується як транзитний коридор. Після окупації Росією частини території Донецької та Луганської областей практикується схема, за якої, наприклад, сигарети можуть виробляти у звичайній донецькій квартирі чи будинку, потім легалізовувати на відповідному підприємстві Жовтих Вод чи Львівської області, а далі — через кордон "пускати" до Європи".

За даними ZN.UA, ГБР розпочало серію обшуків у людей афілійованих з цими контрабандними потоками.

Нагадаємо, як раніше заявив економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи ISET Олег Гетьман під час обговорення від ZN.UA "Корупційний калькулятор Скільки країна втрачає на схемах", держбюджет України щорічно втрачає 226-320 млрд гривень від схем з "сірим імпортом" на митниці.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі