Президент України Володимир Зеленський розповів, чо глобальну судову реформу в Україні уряд планує запустити в 2021 році, повідомила прес-служба президента.
"Ми запустили Вищий антикорупційний суд, і вже є вироки - він працює більше року. Моя інавгурація як Президента була в травні, а 5 вересня ми запустили Вищий антикорупційний суд. Я вважаю, що це важливо, тому що хворе місце в Україні - це суди, і зараз Вищий антикорупційний суд, зараз ми «воюємо» з деякими суддями Конституційного суду, які хочуть зруйнувати антикорупційну структуру в Україні. у них нічого не вийде. Ми все це переформатуємо", - сказав Зеленський.
Він підкреслив, що наступним великим кроком стане судова реформа в Україні.
"Наступний великий крок - це глобальна судова реформа в Україні, яку ми почнемо втілювати з наступного року, так як вже підготовлено багато законів, підготовлені етапи впровадження цих реформ. Потроху рухаємося", - додав президент.
Недовіра до судової системи в Україні традиційно залишається високим. Так, на вересень 2019 року більше, ніж українським судам, громадяни не довіряли тільки російським ЗМІ.
Не сприяють довірі українців судової влади і скандальні записи розмов суддів ОАСК або недавнє рішення Конституційного суду, що підриває основи антикорупційної інфраструктури.
Щоб повернути довіру українців, потрібна реальна, а не косметична судова реформа. Однак 11 березня Конституційний суд заблокував судову реформу Зеленського.
Президентська ініціатива передбачала скорочення кількості суддів Верховного суду з 200 до 100 осіб, розпуск діючого складу і повторний набору ЗС України, підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів нереформованому Вищій раді правосуддя і розпуск комісії з скороченням її членів з 16 до 12.
І депутати, і гарант проігнорували заяви західних послів і генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчіновіч-Бурич, які жорстко розкритикували окремі положення законопроекту, як загрозливий стабільності і незалежності судової системи.