Судам довіряє 2,2% українців – центр Разумкова

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Судам довіряє 2,2% українців – центр Разумкова © Сергій Стерненко / Facebook
Голова верховного суду України, відзначила, що з початку судової реформи, за три роки, рівень довіри до суддів виріс удвічі.

Згідно з останніми дослідженнями центру Разумкова, судам довіряє 2,2% українців. Це є один із найнижчих показників довіри до державних інституцій в Україні, повідомила експертка Центру протидії корупції Галина Чижик. 

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, про це вона сказала під час онлайн-форуму коаліції "Реанімаційний пакет реформ" "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса" у четверг.

Питання довіри до суду прокоментувала голова Верховного Суду Валентина Данішевська. 

"Ми багато працюємо над тим, щоб керувати (в хорошому сенсі) питаннями довіри, щоб люди відчували позитивні зміни, які відбуваються в судовій системі" – сказала вона. 

Данішевська не погодилась з даними центру Разумкова і навела свої цифри. 

"Я думаю, що система довіри до судової системи, яка використовується дослідниками все ж таки говорить про інше. Ця цифра (2,2%) людей, які абсолютно довіряють судам. Там ще вимірюється показник скоріше довіряють. Ми дуже прискіпливо вивчаємо ці дослідження для того, щоб розуміти, де нам потрібно посили свою роботу. За нашими оцінками, на початку реформи в 2017 році рівень довіри був приблизно 7%. Зараз, ми бачимо, що в цілому системі довіряють більше 13%. Цей показник зріс майже вдвічі", – відзначила голова ВСУ.

Підбиваючи підсумки 2020 року, учасник форуму, заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда, наголосив, що  в плані судової реформи, це рік втрачених, нереалізованих можливостей, "навіть зі знаком мінус". 

"Після припинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС), що я вважаю було зроблено правильно, ВКК до цього часу немає, немає навіть закону, який би дав можливість її сформувати. Ба більше, невиконана так само обіцянка політиків стосовно перезавантаження Вищої ради правосуддя і тут навіть ті пропозиції, які є стосовно формування нового складу ВКК під лідерством Вищої ради правосуддя, яка є тим органом, який насправді консервує всі негативні практики в судовій системі, я думаю, що це теж хибний шлях, який приведе тільки до збереження корупційних практик, наявних у судах", – зазначив він.

Недовіра до судової системи в Україні традиційно залишається високою. Станом на вересень 2019 року більше, ніж українським судам, громадяни не довіряли хіба що російським ЗМІ.

Не сприяють довірі українців судової влади і скандальні записи розмов суддів ОАСК або недавнє рішення Конституційного суду, що підриває основи антикорупційної інфраструктури.

Щоб повернути довіру українців, потрібна реальна, а не косметична судова реформа. Однак 11 березня Конституційний суд заблокував судову реформу Зеленського.

Президентська ініціатива передбачала скорочення кількості суддів Верховного суду з 200 до 100 осіб, розпуск чинного складу и повторний набір ВС України, підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів нереформованій Віщій раді правосуддя и розпуск комісії зі скороченням кількості її членів із 16 до 12.

І депутати, и гарант проігнорували заяви західних послів и генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчінович-Бурич, які жорстко розкритикували окремі положення законопроєкту як такі, що загрожують стабільності та незалежності судової системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі