Профільний комітет Ради зобов'язався врахувати рекомендації Венеціанської комісії до судової реформи Зеленського

Поділитися
Профільний комітет Ради зобов'язався врахувати рекомендації Венеціанської комісії до судової реформи Зеленського © pixabay.com
До першого читання законопроект піде в тому вигляді, в якому його вніс в Раду президент.

Парламентський комітет з питань правової політики і правосуддя рекомендував депутатам прийняти президентський законопроект про судову реформу за основу і в цілому, а зауваження і рекомендації Венеціанської комісії оформити у вигляді поправок між першим і другим читаннями, повідомив голова комітету Андрій Костін. Проект закону №3711 "Про внесення змін до закону України" Про судоустрій і статус суддів "Володимир Зеленський вніс в Раду в червні.

«За рішення проголосувало 12 членів комітету, і все це представники фракції« Слуги народу», - розповів Костін в коментарі інформагентству «Інтерфакс-Україна» в середу, 4 листопада.

За словами депутата, підтримка законопроекту дозволить запустити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів «за новими правилами». Костін закликав колег з інших фракцій також проголосувати за проект закону в першому читанні.

«Ми готові, як більшість у профільному комітеті, підтримати інституційну автономію ВККС. На це якраз вказала Венеціанська комісія. Ми готові поправити норму про те, так би мовити, коло міжнародних організацій, які даватимуть своїх експертів в конкурсну комісію з відбору нової ВККС, як це рекомендовано Венеціанською комісією», - запевнив він.

Костін стверджує, що якщо раніше Венеціанська комісія у своїх висновках схиляла Верховну Раду до того, щоб "компетенція ВККС поступово передавалася в бік Вищої ради правосуддя", то зараз Венеціанська комісія погодилася з необхідністю існування в Україні незалежної ВККС.

"Маючи на увазі дефіцит кадрів у судовій системі - це більше 2 тисяч вакансій, і маючи на увазі необхідність завершення переатестації діючих суддів, а це теж більше 2 тисяч осіб. І розуміючи, що в даний момент необхідно, щоб ВККС була автономним органом, користувалася достатньою автономією від Вищої ради правосуддя", - резюмував очільник комітету.

16 жовтня 2029 року Верховна Рада підтримала у другому читанні президентський законопроект №1088. При цьому депутати проігнорували заяви західних послів і генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, які жорстко розкритикували окремі положення законопроєкту.

Дипломати вказали на безглуздість і неефективність скорочення з 200 до 100 суддів Верховного суду, розпуску діючого складу і повторного набору ВСУ. А також на необґрунтованість підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів нереформированій Вищій ради правосуддя. Проєкт Зеленського також передбачає розпуск ВККС і скорочення її членів з 16 до 12. Рада Європи висловила готовність допомогти Україні в реформуванні судової системи.

4 листопада Зеленський підписав закон, незважаючи на критику Ради Європи та ЄС. 11 березня Конституційний суд заблокував судову реформу Зеленського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі