Зеленський порадив українцям, які хочуть жити під російським прапором, покинути Донбас

Відео
Поділитися
Зеленський порадив українцям, які хочуть жити під російським прапором, покинути Донбас © Офіс президента
Він наголосив, що цей регіон ніколи не стане російським.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що українці, які проживають в Донбасі, проте себе вважають росіянами, повинні їхати в Росію. Про це він заявив під час інтерв'ю телеканалу "Дом".

Зеленський підкреслив, що такі слова не свідчать про те, що цих людей виганяють з України.

"Ще раз: батьківщина чи гість. Я вважаю, якщо ти живеш на території окупованого Донбасу та, якщо ти вважаєш, що "Наша справа права - нам в РФ, ми росіяни". Велика помилка залишатися жити на Донбасі", - заявив він.

Якщо хтось з українців вважає Донбас російською територією, де буде краще жити дітям та онукам - хай їдуть у Росію, стверджує президент. 

"В ім'я своїх дітей та онуків вже потрібно їхати шукати собі місце в РФ. Без України на цій території цивілізації не буде", - заявив президент України.

Зеленський також звернувся до українців, які живуть в Донбасі. 

"Якщо ти відчуваєш себе українцем і поважаєш прапор України, поважаєш українську мову, навіть якщо тебе не вчили в школі – сам почитуй книжки. Якщо ти відчуваєш, що ти українець - будь там. Ця земля буде деокупована", - заявив він.

Станом на початок червня Росія видала в Донбасі 630 тисяч паспортів. Така паспортизація порушує Мінські угоди. «Для чого це робить Путін? Щоб додатково взяти на виборах в Держдуму ще 500 тисяч голосів », - зазначав секретар РНБО Олексій Данилов.

У травні українська омбудсменка Людмила Денісова повідомила, що освітян в ОРДЛО та Криму в обов'язковому порядку змушують реєструватися на «тренувальне голосування на виборах в Держдуму».

Закон про спрощений порядок видачі паспортів жителям ОРДЛО діє в Росії з 2019 року. У квітні 2020 року РФ спростила прийом в громадянство для жителів чотирьох країн, включно з Україною.

В окупованих районах Донецької і Луганської областей періодично проводяться кампанії, спрямовані на популяризацію паспортів РФ, отримувати документи змушують працівників бюджетної сфери і бойовиків.

Хто повинен нести відповідальність за примусову паспортизацію в Криму і Донбасі? Чи буде Україна оскаржувати її в міжнародних судах? У чому різниця між паспортами РФ і «Л-ДНР»? Читайте в другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із колишнім заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі