Збільшення числа ліжкомісць для пацієнтів з коронавірусом мало чим допоможе в процесі лікування - оглядачка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Збільшення числа ліжкомісць для пацієнтів з коронавірусом мало чим допоможе в процесі лікування - оглядачка
За вісім місяців епідемії влада не прийняла ніяких рішень щодо перепідготовки непрофільних фахівців для лікування пацієнтів з коронавірусом.

Щоденна статистика поширення коронавірусу в Україні стає все тривожнішою. Прогнози викликають ще більші побоювання. Фахівці заявляють, що до кінця вересня загальне число пацієнтів з підтвердженим COVID-19 зросте до 200 тисяч, а цифра в 3-4 тисячі щоденних нових випадків стане відносно звичною. Епідемія продовжить свій інтенсивний розвиток. Чи витримає українська медицина таке навантаження в своїй статті для ZN.UA розбиралася Алла Котляр.

Згідно з прогнозами, в жовтні, до моменту проведення місцевих виборів, щоденна цифра хворих досягне 5-6 тисяч. В Україні поставлять 350 тисяч діагнозів, і 260 тисяч хворих будуть активними.

При цьому, стрімко збільшується кількість госпіталізацій. Тобто на стаціонарне лікування потрапляють близько 20% хворих. Тривалість захворювання в середньому - 3,5-4 тижні.

"Якщо вірити прогнозам, до кінця вересня вже будуть заповнені 20 тисяч ліжкомісць, а до кінця жовтня - 40 тисяч. І якщо нічого не змінювати, то переважна кількість цих ліжкомісць стануть місцем муки, а не лікування", - пише авторка.

Глава МОЗ Максим Степанов заявив про те, що для надання медичної допомоги хворим з коронавірусом сьогодні виділили 35 тисяч ліжок. При цьому деякі фахівці вважають, що система може розгорнути до 40 тисяч ліжкомісць. Однак виникає питання, чи все, про що звітують як про "ковідниі ліжка", забезпечено киснем, підготовленим і захищеним медперсоналом, ліками?

За словами, Степанова, на сьогоднішній день тільки 14 тисяч з 35 тисяч виділених під COVID-19 ліжок облаштовані. При цьому він обіцяє незабаром забезпечити їм 80%, тобто мінімум 20 тисяч ліжок. Однак, що робили останні 8 місяців?

"ШВЛ вистачати не буде. Їх якраз закочує в асфальт ваш місцевий автодор" - пише на своїй сторінці в Facebook ексзамміністра МОЗ Павло Ковтонюк.

Від себе додамо, що 2,7 млрд грн з'їдають премії співробітникам МВС і грн КТ і ангіографи, які купуються на 5,3 млрд. Тобто гроші є на все, крім того, що необхідно в першу чергу.

"Із забезпеченням лікарень лікарями-інфекціоністами, анестезіологами, середнім і молодшим персоналом ситуація теж виглядає плачевно. Перших, наприклад, в "ковідних" лікарнях, за даними НСЗУ, - всього 1220. З 35 тисяч ковідних ліжок кваліфікованими фахівцями забезпечені тисяч п'ять", - пише Котляр.

При цьому за вісім місяців епідемії влада так і не прийняла необхідних рішень з приводу системи перепідготовки непрофільних фахівців для лікування хворих на коронавірус. Також влада не задумалися про можливість призову військовозобов'язаних медиків, серед яких є понад 3 тисячі досвідчених професіоналів саме у протидії інфекційним захворюванням. Тому, навіть в разі розгортання 40 тисяч ліжкомісць для пацієнтів з коронавірусом, це будуть просто місця лежання. Або вмирання.

За абсолютними показниками смертності від COVID-19 Україна вже вийшла в "лідери зі знаком мінус" серед європейських країн. Разом з Румунією ми ділимо перше-друге місця за кількістю тих, хто помер за день. Показники наступних за нами країн в кілька разів менше.

"Відсоток вмираючих у нас поки стабільний, середньоєвропейський (2,1% по Україні). Якщо зростає кількість нових випадків, то і абсолютні цифри теж будуть зростати. На жаль, це та ціна, яку ми повинні заплатити за безпечність", - вважає Володимир Курпіта.

Медпрацівники в світі становлять від 1 до 18% від загального числа хворих. У країнах європейського регіону - 3-4%. У нас захворюваність медперсоналу при спочатку поганій забезпеченості засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) і паніці складала 25%. Зараз, за словами Степанова, знизилася приблизно до 5%. В середньому ми виходимо на 10%.

Детальніше про те, що не зробила влада за 8 місяців і що зобов'язана почати робити прямо зараз, читайте в статті Алли Котляр "Коронавірус: помилкова вагітність влади".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі