Заступник начальника Національної академії НГУ, екс-співробітник внутрішніх військ полковник Василь Пилипенко може бути причетним до злочинів проти часників Революції Гідності 2013-2014 років. Зокрема, побиття майданівців.
Такого висновку дійшли учасник Євромайдану Іван Гранаткін і народний депутат, лідер партії "Національний корпус" Андрій Білецький за результатами аналізу фото, зроблених у лютому 2014 року.
"На фото добре видно, як власним прикладом пан полковник навчає особовий склад підтримувати громадський порядок під час акцій масових протестів 18-20 лютого 2014 року. Якщо немає кийка, то візьми каміння, якщо каміння немає під рукою, а на землі лежить людина - забивай ногами...", - пише один з учасників Євромайдану, київський підприємець на ім'я Руслан.
За його даними, особу Пилипенка довго не могли встановити, вважаючи командиром в/ч 3057 із Маріуполя або взагалі російським спецпризначенцем. Однак за часів Майдану він був заступником начальника Східного територіального управління по роботі з особовим складом ВВ МВС України і жив у Донецьку.
Своє чергою Андрій Білецький наголошує на тому, що на одному з кадрів зображено, як Пилипенко гамселить учасника Революції Гідності, нині бійця полку "Азов" та наймолодшого в Україні командира батальйону із позивним "Акула".
"Це "Акула", наймолодший в Україні командир батальйону. Досвідчений ветеран в свої 25. І це "Акула", тільки п'ять років тому. На фото з ним полковник Пилипенко. А це полковник Пилипенко сьогодні... Відповідає за роботу з особовим складом на посаді заступника начальника Національної академії Національної гвардії України. Тобто, відповідає за світогляд військовослужбовців. Може навіть про Майдан розповідає",- зазначає він.
Після завершення Революції Гідності Пилипенка не притягнули до відповідальності, наголошують автори дописів.
Ба більше, у 2016 році його було нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня за "особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України" і "зразкове виконання військового обов'язку".
А 19 грудня 2018 року призначено заступником начальника Національної академії НГУ. Коротка біографія, викладена на сайті академії, свідчить про те, що Пилипенко дійсно навчався в Донецьку та до призначення заступником начальника навчального закладу обіймав посаду начальника Східного територіального управління по роботі з особовим складом ВВ МВС України.
Раніше Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні та правозахисники міжнародної організації Amnesty International закликали українську владу докласти більше зусиль для розслідування злочинів проти Євромайдану та встановлення всіх причетних до загибелі людей.
Як повідомляв голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.
У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей у Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, підозрювані знищили більшу частину документів.
У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.
Нині у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 440 особам, стосовно 288 скеровані до суду обвинувальні акти, і є вже майже 50 вироків. Водночас реальний термін позбавлення волі отримав лише один чоловік - так званий "тітушка", який засуджений до чотирьох років колонії.
Докладніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте в інтерв'ю Євгенії Закревської у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".