Від початку повномасштабного вторгнення РФ, українським військовим підвищили грошове забезпечення. Під час дії воєнного стану деякі військові також можуть отримати додаткову грошову винагороду, сума якої залежить від особливостей проходження військової служби. Видання Факти ICTV розповіло, які зарплати будуть отримувати військові у цьому році та від чого залежить розмір виплат.
Яку зарплату отримують військовослужбовці в Україні
З 1 березня 2022 року українські військові почали отримувати виплату, збільшену на 30%, яка передбачає щомісячні премії та збільшення надбавки за особливості проходження служби.
До 1 лютого 2023 року військові також отримували додаткову грошову винагороду у розмірі від 30 тис. до 100 тисяч грн.
Проте з 1 лютого 2023 року Кабмін змінив підхід до виплат військовослужбовцям. Додаткову винагороду в 30 тисяч грн більше не виплачуватимуть тим, хто служить в тилу. Але військовослужбовцям, які знаходяться у зоні бойових дій, далі нараховуватимуть по 100 тисяч грн.
Зменшення виплат стосується:
- військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України;
- строковиків і курсантів ВВНЗ;
- офіцерів управлінь та штабів.
Вони отримуватимуть зарплату без додаткових грошових винагород.
З чого складається зарплата військового
Грошові виплати військовослужбовців надалі складаються з двох частин:
- перша — це щомісячне грошове забезпечення, яке військові отримують відповідно до своєї посади, звання та вислуги років тощо;
- друга — грошова винагорода, яка встановлена за ініціативою президента на період воєнного стану.
Військовослужбовець, який не залучений до ведення бойових дій, просто отримує свою зарплату, а військові, які беруть участь в активних бойових діях, додатково мають 100 тисяч грн. Також зʼявилась нова доплата у розмірі 50 тисяч грн.
В залежності від того, де перебуває військовий, він може отримати доплату:
- 100 тисяч грн – для осіб, які перебувають безпосередньо на лінії зіткнення;
- 50 тисяч грн виплачуватимуть, якщо людина виконує бойове завдання у складі військового органу управління. Генштаб та головнокомандувач ЗСУ вирішуватимуть, де саме та територія, на якій виконується таке завдання. Це буде окремий перелік категорій.
- 30 тисяч грн зможуть отримати ті, хто виконує певний перелік категорій та завдань. Але цей перелік не публічний. Проте більшість військовослужбовців, які не виконують безпосередньо бойові завдання, матимуть лише зарплату.
Слід зазначити, що в Україні з 1 лютого збільшено щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби до 20 100 грн. Для осіб рядового та начальницького складу ДСНС і Нацполіції – не менш ніж 17 тисяч грн.
Раніше ми писали, які пільги передбачені для військовослужбовців в Україні.