Запали свічку пам'яті! В Україні сьогодні згадують жертв голодоморів

Поділитися
Запали свічку пам'яті! В Україні сьогодні згадують жертв голодоморів День пам'яті жертв голодоморів припадає на четверту суботу листопада
У 1932–33 роках від штучного голоду щохвилини помирало 26 людей.

В Україні сьогодні, 23 листопада, вшановують пам'ять жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933 і 1946-1947 років. Пам'ятні заходи розпочнуться у Києві о 15:00 біля меморіалу жертв Голодомору. У межах акції "Запали свічку" після загальнонаціональної хвилини мовчання о 16:00 українці запалять свічки біля меморіалів голодомору та на підвіконнях у своєму житлі.

День пам'яті жертв голодоморів щорічно відзначається четвертої суботи листопада. Цього дня в українських церквах проходять поминальні богослужіння. У меморіальних заходах беруть участь офіційні особи та представники іноземних делегацій. До пам'ятників жертвам Голодомору приносять лампади, символічні горщики з зерном та фрукти.

У Православній церкві України нагадали, що трагічні події 1932-33 років залишили глибокі шрами на багатьох українських сім'ях і змінили наш народ назавжди, так само як і десятиріччя замовчування злочину радянською владою, спроби видати свідомий геноцид за "неврожай".

"Важко осягнути масштаби цього цинічного і планомірного злочину проти українського народу. Важко уявити, що цінність людського життя для тоталітарного режиму важила менше за зернину пшениці, яку мішками вивозили на продаж. Але це є трагічна і болюча сторінка нашої історії", - йдеться у повідомленні пресслужби ПЦУ.

Командування штабу операції Об'єднаних сил, вшановуючи пам'ять загиблих від голоду, стисло нагадало основні етапи знищення українського селянства, яке не підтримувало більшовицьку політику.

"На сьогодні, більшість істориків схиляються до думки, що в ХХ столітті їх (голодоморів – ред.) було три: в 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках. Втім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - кількість загиблих досягла 3 мільйонів 941 тисяч осіб, втрати українців в частині ненароджених становили 6 мільйонів 122 тисячі людей. Метою такої політики був геноцид українського селянства, яке не підтримувало комуністичну владу", - йдеться у повідомленні.

Довідка ZN.UA
Голодомор 1932–33 років забрав життя понад 7 000 000 людей. Щохвилини від штучного голоду помирало 26 людей. Зникали не лише сім’ї, а й цілі села. 23 листопада – важливий для України та кожного громадянина день. Четверта субота листопада – пам’ятний день, коли ми, запалюючи свічки та покладаючи горщики із зерном до пам’ятників та меморіалів, вшановуємо жертв Голодомору.

Відзначимо, в США більше 20-ти Штатів визнали Голодомор в Україні геноцидом.

Крім України, Голодомор визнали геноцидом 15 держав, серед яких Канада, Польща, Португалія, Грузія, Литва, Латвія, Естонія та інші.

Ще дев'ять країн, а також ПАРЄ і Європарламент приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу.

Докладніше читайте в матеріалі Ярослави Музиченко "Світова ціна українського Голоду" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі