Закулісся «дистанційки»: коли і з яких предметів учителі можуть не ставити оцінки пояснили в МОН

Поділитися
Закулісся «дистанційки»: коли і з яких предметів учителі можуть не ставити оцінки пояснили в МОН Зараз в Україні діє адаптивний карантин © Корреспондент.net
У разі запровадження закладом освіти власної шкали оцінювання результатів навчання учнів ним мають бути визначені правила переведення до системи оцінювання, визначеної законодавством. 

Під час дистанційного навчання школи можуть користуватися власною системою оцінювання. Наприклад, здійснювати його не за 12-бальною системою, а з допомогою «зараховано/не зараховано». Проте, для цього потрібно, аби більше 50% усіх занять проводилися в онлайн форматі.

"Можливість запровадження власної шкали оцінювання результатів навчання учнів визначена Законом України "Про повну загальну середню освіту". Згідно із частиною четвертою статті 17 Закону за вибором закладу освіти оцінювання може здійснюватися за власною шкалою оцінювання результатів навчання учнів. У разі запровадження закладом освіти власної шкали оцінювання результатів навчання учнів ним мають бути визначені правила переведення до системи оцінювання, визначеної законодавством", – зауважують у відомстві. 

У такому форматі можна оцінювати фізкультуру, трудове та образотворче навчання, музику, основи здоров’я, а також окремі предмети варіативної складової.

Раніше в Міносвіти заявили, що дистанційне навчання в містах і селах «червоної» зони карантину здійснюватиметься навіть за відсутності у школярів гаджетів або доступу до мережі інтернет. За словами заступника міністра Ігоря Гарбарука, «телефони можуть повністю задовольнити потреби» замість ноутбуків або планшетів. Він також нагадав, що працюватиме Всеукраїнська школа онлайн - уроки транслюватимуть українські телеканали.

Водночас, за словами в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, у «зеленій», «жовтій» і «помаранчевій» зонах діти можуть відвідувати навчальні заклади в звичайному режимі з дотриманням санітарних норм.

Відзначимо, що санітайзери та інші засоби дезінфекції, крім масок, повинна закуповувати для шкіл місцева влада. Однак маски входять до переліку того, що потрібно купувати для своєї дитини, як зошити, олівці, фарби тощо. Однак примус вчителів купувати маски або здавати гроші на їх закупівлю є неправомірним, підкреслюють в МОН. Те саме стосується і закупівлі санітайзерів. Якщо вчитель наполягає на зборі коштів, потрібно звертатися до директора школи і в управління освіти.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі