«Закривала дітям очі, ніхто не фотографував»: історія евакуації однієї родини з окупованої Бучі 

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
«Закривала дітям очі, ніхто не фотографував»: історія евакуації однієї родини з окупованої Бучі  © Володимир Зеленський / Telegram
На початку квітня світ побачив жахливі кадри з Бучі, яку місяць тероризували окупанти. Тіла мирних жителів зі зв’язаними руками і простреленими головами лежали просто на дорогах. Росія заявила, що це «Україна накидала трупів» після того, як звідти вийшли військові РФ. Але супутникові знімки американської компанії Maxar та історія мешканки Бучі, яку вона розповіла «Дзеркалу тижня», свідчать геть про інше.

Перший «зелений коридор» із Бучі 8 березня практично зірвався: окупанти не випускали автобуси з міста. Наступного дня деяким мешканцям все ж таки вдалося виїхати, серед них була лікарка-терапевтка Ірина, яка рятувала своїх дітей. Її та інші драматичні історії мирних жителів Бучі, які пережили окупацію, розповідає Олена Жежера у статті «Як Буча боролася за життя: поява на світ Аліси та історія польового шпиталю на дому»

«Ми виїхали 9 березня десь об 11 годині. У машині, крім мене з чоловіком, було четверо дітей, дві собаки і два коти. Ми вивозили ще сусідську дівчинку. Нам сказали надіти на руки білі пов’язки, на машині написати «Діти» і їхати зі швидкістю 5 кілометрів на годину. Оцей жах по вулиці Яблунській, який увесь світ побачив зараз, ми бачили ще тоді», — згадує Ірина.

На вулиці стояли розстріляні автомобілі, вбиті люди лежали на узбіччях. Пізніше російська пропаганда в цих жахливих військових злочинах звинуватить українців і скаже, що це все сталося вже після того, як війська рашистів залишили місто. 

«Я закривала дітям очі, ніхто не фотографував. Ми їхали через кілька ворожих блокпостів. Якби вони знайшли в нас якісь фото, вони б нас застрелили на місці. Ми видалили з телефонів усе. Цей шлях був для нас вічністю. 40 кілометрів ми їхали більше восьми годин. І весь час молилися. Я думаю, від моїх молитов над нашою машиною виріс невидимий купол, який нас захищав», — переконана лікарка.

Фото на ворожому блокпості, зроблене в перші дні зеленого коридору. Російські військові перевіряють вміст цивільних авто
Фото на ворожому блокпості, зроблене в перші дні зеленого коридору. Російські військові перевіряють вміст цивільних авто

13 березня двір будинку, в якому жила Ірина, зайняли російські солдати. Вони облаштували там собі штаб. Відео з цього будинку 2 квітня першим показав світові журналіст Дмитро Комаров, коли зайшов разом зі Збройними силами України в Бучу. 

Тепер Ірина та її діти в безпеці, їм запропонували допомогу в Польщі й уже пропонують роботу за фахом в одній із польських клінік. Ірина не полишає думки якнайшвидше повернутися додому, в рідну Бучу. Вона чекає, коли там буде безпечно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі