Західна артилерія, яка їде в Україну, змінить війну з Росією – WP

Поділитися
Західна артилерія, яка їде в Україну, змінить війну з Росією – WP © The Denver Post
Американські військові експерти розповіли, як артилерія стандартів НАТО змінить ситуацію на полі бою

Західна артилерія, яка їде в Україну, змінить війну з Росією. Це зброя великого радіуса дії, з допомогою якої розпочнеться справді кривава битва кмітливості. Це змусить обидві сторони стати спритнішими і більш маневреними. Про це пише видання The Washington Post з посиланням на прогнози американських чиновників і військових аналітиків.

Так видання пише, що після невдалої спроби Росії швидко захопити основні населені пункти України, зокрема столицю Київ, українська влада та західні партнери України готуються до жорсткої компанії на Донбасі. Далекобійні гармати є центральним елементом російського арсеналу і вже мають руйнівний вплив в таких місцях, як знищений бомбардуванням портовий Маріуполь.

Міністр оборони Ллойд Остін, виступаючи разом зі своїм канадським колегою в Пентагоні в четвер, сказав, що далекобійна артилерія стане “вирішальною” на наступному етапі війни. “Очікується, що адміністрація Байдена, яка разом із Канадою навчає невелику кількість українських військових керувати десятками 155-мм гаубиць, обіцяних обома країнами, найближчими днями схвалить передачу Україні ще більшої кількості артилерії”, – сказав Ллойд Остін.

Американські та канадські гаубиці, які прямують до України, буксируються на причепах, а обіцяні Францією самохідні гаубиці "Цезар" стріляють тими ж 155-мм вибуховими снарядами, але із задньої частини шасі вантажівки.

“Тільки Сполучені Штати вже пообіцяли Зеленському майже 190 000 артилерійських снарядів плюс 90 гаубиць для їх вистрілу. Станом на четвер понад половина з них уже прибула в Україну”, – цитує видання високопоставленого чиновника оборони США на умовах анонімності.

«Новий запит у розмірі $33 млрд до Конгресу про додаткову допомогу Україні включає пропозицію щодо фінансування “артилерії великої дальності більш важкого калібру”», – сказав законодавцям на Капітолійському пагорбі держсекретар Ентоні Блінкен, при цьому не уточнивши, про які саме системи ідеться. Інші союзники, такі як Великобританія та Швеція, також можуть надіслати артилерію, вважають аналітики.

Досі Росія та Україна обмінювалися вогнем, використовуючи деякі з тих самих систем, включаючи потужну 300-мм реактивну систему залпового вогню «Смерч», яка може стріляти на відстань приблизно 55 миль, і старі 122-мм гаубиці, вперше запущені в 1960-х роках. Аналітики очікують, що введення різних західних артилерійських знарядь прискорить тактичну зміну обох сторін, щоб використовувати так званий контрбатарейний вогонь, під час якого військові сили шукають артилерію свого ворога, визначають її розташування та атакують.

 

Здатність України націлювати російські артилерійські підрозділи, за словами аналітиків, особливо важлива, оскільки Кремль продемонстрував готовність атакувати міста, руйнуючи житлові будинки та інфраструктуру. «”Просто існування” більшої кількості українських артилерійських підрозділів, які ведуть контрбатарейний вогонь, погіршить здатність Росії сидіти там, нагромаджувати боєприпаси та їхати до міста», – сказав Скотт Бостон, колишній офіцер польової артилерії армії США, який вивчає російських військових для компанії Rand Corp.

Україна та її західні союзники хочуть, щоб російські війська ніколи не мали впевненості, що штаб, чи ключовий склад боєприпасів, чи важливе скупчення вогневих платформ можуть стояти нерухомо і не стануть ціллю.

Артилерійські підрозділи росіян часто маскуються під камуфляж або інші форми прикриття, і для їх виявлення може знадобитися комбінація розвідки, безпілотних літаків і радарів. Для цього Захід надає Україні безпілотники та контрбатарейні радари.

 

“Президент України Володимир Зеленський також попросив певну форму реактивної артилерії залпового вогню, таку як високоточна артилерійська ракетна система високої мобільності HIMARS, яка використовується армією та корпусом морської піхоти США. Така зброя швидко запускає снаряди, що корисно для обстрілу ворожих артилерійських сил перед їх переміщенням”, – сказав Марк Кансіан, полковник морської піхоти у відставці, який вивчає війну для Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

За його словами, найближчими днями “буде значний тиск, щоб забезпечити” HIMARS, і що він не буде здивований, якщо Сполучені Штати почнуть його постачати незабаром. 

Головна перевага західної артилерії над радянською полягає в тому, що запаси снарядів до неї легше поповнити. Адже снаряди до радянської артилері вирбляють лише Польща, Болгарія та кілька інших союзників по НАТО виробляють їх, а  набагато більше країн виробляють боєприпаси для західної зброї.

Нагадаємо, Україна переходить на зброю стандартів НАТО, а українські військові уже деякий час на ній тренуються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі