Конгрес США підтримав законопроєкт про ленд-ліз для України

Поділитися
Конгрес США підтримав законопроєкт про ленд-ліз для України © trekandshoot/Depositphotos
Для набрання ним чинності документ має підписати президент США Джо Байден.

Конгрес США підтримав законопроєкт про поставки Україні озброєння за програмою ленд-лізу. Рішення палата представників ухвалила 28 квітня пізно ввечері за київським часом. Рішення підтримали 417 конгресменів, 10 проголосували проти. Проти були лише республіканці.

Востаннє ленд-ліз використовували під час Другої світової війни для боротьби проти Адольфа Гітлера. Зараз ця система має допомогти Україні у боротьбі з російським диктатором Владіміром Путіним.

Цей документ має назву «Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року». Він має на меті прискорити передачу Україні критично важливого під час війни військового обладнання та зброї і спростити бюрократичні процедури, пов’язані з цим. Документ дозволяє де-факто дарувати необхідне обладнання і товари на умовах відшкодування їхньої вартості пізніше.

Саме програма ленд-лізу вважається переломним моментом Другої світової війни, оскільки дозволяла Вашингтону швидко поповнювати запаси союзників для боротьби з нацистами.

Три тижні тому, 7 квітня, законопроєкт підтримав Сенат США і після двотижневих Великодніх канікул документ почали розглядати у Палаті представників.

Нагадаємо, 27 квітня конгресмени одноголосно підтримали за конфіскацію та передачу на потреби України заморожених через санкції активів росіян.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі