Конгрес США підтримав законопроєкт про ленд-ліз для України

Поділитися
Конгрес США підтримав законопроєкт про ленд-ліз для України © trekandshoot/Depositphotos
Для набрання ним чинності документ має підписати президент США Джо Байден.

Конгрес США підтримав законопроєкт про поставки Україні озброєння за програмою ленд-лізу. Рішення палата представників ухвалила 28 квітня пізно ввечері за київським часом. Рішення підтримали 417 конгресменів, 10 проголосували проти. Проти були лише республіканці.

Востаннє ленд-ліз використовували під час Другої світової війни для боротьби проти Адольфа Гітлера. Зараз ця система має допомогти Україні у боротьбі з російським диктатором Владіміром Путіним.

Цей документ має назву «Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року». Він має на меті прискорити передачу Україні критично важливого під час війни військового обладнання та зброї і спростити бюрократичні процедури, пов’язані з цим. Документ дозволяє де-факто дарувати необхідне обладнання і товари на умовах відшкодування їхньої вартості пізніше.

Саме програма ленд-лізу вважається переломним моментом Другої світової війни, оскільки дозволяла Вашингтону швидко поповнювати запаси союзників для боротьби з нацистами.

Три тижні тому, 7 квітня, законопроєкт підтримав Сенат США і після двотижневих Великодніх канікул документ почали розглядати у Палаті представників.

Нагадаємо, 27 квітня конгресмени одноголосно підтримали за конфіскацію та передачу на потреби України заморожених через санкції активів росіян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі