Захоплені українські платформи Росія використовує для розвідки і моніторингу Чорного моря — експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Захоплені українські платформи Росія використовує для розвідки і моніторингу Чорного моря — експерти © ru-an.info
Росія отримує майже повний контроль над трафіком комерційних суден і військових кораблів, які рухаються в порти України та у зворотному напрямку.

Захоплені російським спецназом у березні 2014 р. під час операції з окупації Криму видобувні та бурові платформи української державної компанії "Чорноморнафтогаз" (дочірня компанія НАК "Нафтогаз України", 100%) стали зручними майданчиками для опрацювання форм і способів ведення радіо- та радіотехнічної розвідки ЧФ РФ з використанням можливостей об'єктів цивільної морської інфраструктури в північно-західній частині Чорного моря.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", Сергій Гайдук, віце-адмірал, головнокомандувач ВМС ЗС України у 2014-2016 рр, Анатолій Бургомістренко, капітан 1 рангу, начальник управління - заступник начальника Головного штабу ВМС ЗС України, Павло Лакійчук, капітан I рангу, керівник військових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

За їхніми даними, комплексну систему моніторингу надводної та підводної обстановки з метою здійснення детекції надводних, підводних і низьколітаючих повітряних цілей було розгорнуто на штучних спорудах так званого "Государственного унитарного предприятия Республики Крым "Черноморнефтегаз" (ГУП ЧНГ). Такими штучними спорудами на газових і газоконденсатних родовищах в українському секторі Чорного моря є захоплені морські стаціонарні платформи (МСП), самопідйомні бурові установки (СПБУ), блок-кондуктори (БК), центральні технологічні платформи (ЦТП).

Експерти відзначають, що далі інформація передається по радіорелейному каналу зв'язку, що його забезпечує комплект цифрових радіорелейних станцій. У режимі реального часу вона надається Прикордонному управлінню ФСБ РФ по Криму, а також потрапляє і до системи розвідки ЧФ Південного військового округу РФ. Таким чином, як показано на рисунку, розміщення систем спостереження за надводною обстановкою на захоплених у виключній морській економічній зоні України об'єктах "Чорноморнафтогазу" забезпечує Росії майже повний контроль за трафіком комерційних суден і військових кораблів, що рухаються у порти України та у зворотному напрямку.

"Виходячи з наведеного, можна дійти такого висновку: нарощування потенціалу системи висвітлення надводної обстановки шляхом розміщення навігаційних РЛС на стаціонарних і мобільних об'єктах морської інфраструктури дозволяє не лише наростити радіолокаційне поле та забезпечити охорону об'єктів, але й моніторити міжнародне судноплавство та дії кораблів ВМС інших країн у північно-західній частині Чорного моря й видавати необхідну інформацію силам ЧФ РФ для проведення силових акцій у разі постановки бойових завдань", - йдеться в статті.

Детальніше про російської розвідки в акваторії Чорного і Балтійського морів читайте в матеріалі Михайла Гончара, Сергія Гайдука, Анатолія Бургомістренка і Павла Лакійчука "Газові потоки подвійного призначення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі