Захарченко прокоментував висновки слідчої комісії Нідерландів по збитому "Боїнгу"

Поділитися
Захарченко прокоментував висновки слідчої комісії Нідерландів по збитому Захарченко заявив, що у "ДНР" ніколи не було "Бука" © ua-ru.info
Він також поставив під сумнів той факт, що бойовики так званої "ДНР" будуть виконувати умови мінських угод.

Ватажок терористів так званої "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що бойовики не причетні до катастрофи малайзійського "Боїнга". Про це він сказав в інтерв'ю кореспонденту BBC.

За словами Захарченка, "збройні сили" самопроголошеної "республіки" ніколи не мали в своєму розпорядженні зенітно-ракетних комплексів "Бук".

Ватажок бойовиків також зазначив, що він вважає розслідування необ'єктивним. Захарченко стверджує, що з місця катастрофи західними експертами були вилучені не всі уламки літака, а також, що висновки слідчої комісії є "засекреченими".

Захарченко звинуватив Київ у тому, що над зоною військового конфлікту не було закрито повітряний простір, а також у тому, що "Боїнг" був збитий українськими військовослужбовцями.

На питання журналіста про повідомлення про збитий транспортний літак ЗСУ, які з'явилися 17 липня 2014 року на сепаратистських сайтах, лідер терористів відповів: "Швидше за все, це була фейкова заява".

Коментуючи процес виконання мінських угод Захарченко поставив під сумнів можливість успішної реінтеграції Україною окремих районів Донецької та Луганської областей. "Я сумніваюся, що цей регіон буде частиною України", − заявив ватажок бойовиків.

Нагадаємо, 13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з якою літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.

Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам. "Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.

Також Радбез Нідерландів дійшов висновку, що в України були достатні підстави для закриття повітряного простору над територією конфлікту в східній частині країни в якості запобіжного заходу.

У той же час українська сторона зазначає, що на момент аварії MH17 Україною були дотримані всі рекомендації з безпеки польотів, оскільки управління повітряним простором узгоджується з європейською системою і відбувається відповідно до вимог ICAO.

Як відомо, у липні Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі по "Боїнгу", ставши єдиною країною, яка проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола) утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі