Загальна мобілізація: у ЗСУ розповіли, хто може вручати повістки у цей час

30 сiчня, 2023, 06:00 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Це дозволено не лише представникам військкоматів.

Загальна мобілізація: у ЗСУ розповіли, хто може вручати повістки у цей час
© Генеральний штаб ЗСУ

Через повномасштабне вторгнення Росії, в Україні діє загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки віком від 18 до 60 отримують повістки і мають прийти до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП).

Читайте також: Загальна мобілізація: чи законно видавати повістки біля метро

Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач нагадав, що законних способів вручення повістки потенційному призовникові багато, пише АрміяInform.

Повістка може бути вручена в будь-якому місці, яке не заборонене законодавством України і це не обов’язково має робити представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

«Повістка може бути вручена й іншими посадовими особами, передбаченими законодавством. Як керівником установи, організації та підприємства, де працює призовник, так і, приміром, керівником ЖЕКу, ОСББ та іншими посадовими особами, які уповноважені територіальним центром комплектування вручати таку повістку», — зазначив він.

У разі ж якщо потенційний призовник відмовляється ставити підпис про отримання повістки, то вимоги до нього можуть бути доведені у присутності свідків. Якщо призовник відмовляється виконувати правила військового обліку, то до нього може застосуватися відповідальність згідно із законодавством. Якщо це повістка, наприклад, для звірки військово-облікових даних, то застосовується адміністративна відповідальність. Якщо призовник пройшов звірку військово-облікових даних, медичну комісії для призову і уникнув від відправки у військову частину, то у такому разі настає кримінальна відповідальність.

Також Роман Горбач зазначив, що не варто тиражувати відео, де нібито представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у незаконний спосіб вручають повістки. Цілком імовірно, що російська пропаганда в нинішній ситуації дуже сприяє тому, щоб ці ролики ширилися у великих масштабах.

«Нагадаю, мобілізація триває. Вона була і вчора, і позавчора. Вона розпочалася ще 24 лютого минулого року. Ніяких хвиль мобілізації немає. На першому етапі у територіальні центри були великі черги, комплектувалося багато нових частин. Зараз обсяги мобілізації в рази зменшилися. Нині потрібні фахівці на нові зразки озброєння, які нам надають партнери. А також для доукомплектування окремих частин, заміни тих, хто на передовій від початку війни. Їм потрібен певний час на відпочинок. Не буде перебільшенням сказати, що нині вирішальний період для нашої держав. Кожен громадянин повинен усвідомити всю відповідальність, яка на нього покладена законодавством, і з розумінням поставитись до мобілізаційних заходів, які відбуваються у державі»,– підкреслив він.

За словами начальника управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ, якщо мобілізовані мають досвід військової служби і нетривалу перерву у проходженні служби, вони, звісно, можуть відправлятися одразу до бойових військових частин. Особовий склад, який раніше не проходив служби, направляють до навчальних центрів, де їх навчають за визначеними спеціальностями. І лише після цього вони прибувають до військових частин на конкретні посади.

Related video

В Україні є різні види повісток, і вони не завжди означають призов на службу. Нагадаємо, які вони бувають та чим відрізняються.

Дивіться спецтему: У розвідці припускають, що Росія більше не вдаватиметься до практики масованих ракетних ударів. Її нова ціль — військові об'єкти Та Юсов наголошує, що загроза для цивільного населення не зникне. Не варто сподіватися, що у ворога закінчаться ракети.  На Донеччині цілу ніч тривали обстріли, є руйнування Відомо також про загибель людини. В ОК "Південь" розповіли, по яких ціілях РФ застосовує керовані бомби в Херсонській області Війська РФ запускають ці бомби з винищувачів Су-35. Президентка Угорщини заявила, що необхідний мирний план, який передбачає програш Росії. А для України — перемогу? Вона закликає сторони сісти за стіл перемовин. Київ виступає проти цього, дотримуючись думки, що спершу РФ потрібно повністю вигнати з території нашої країни.  Під час «виборів» жителям окупованих територій Луганщини хочуть дозволити голосувати поза межами регіону та РФ — ОВА  Це відкриває значні можливості для маніпуляцій «результатами голосування».
Підготував/ла : Аліса Ігітян
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК